آمادگی کامل تهران برای همکاری با عربستان برای برگزاری هرچه موفق تر مناسک حج

آمادگی کامل تهران برای همکاری با عربستان برای برگزاری هرچه موفق تر مناسک حج

سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از اقدامات عربستان در ارایه تسهیلات به حجاج کشورمان در مکه و مدینه و تشکر از همکاری خوب و سازنده وزارت حج عربستان سعودی با سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی کامل تهران برای همکاری با عربستان سعودی برای برگزاری هر چه موفق تر مناسک حج امسال تاکید کرد و لزوم استمرار همکاری های خوب کنسولی میان دو کشور را یادآور شد.

به گزارش ایرامکس، علی باقری در گفت وگوی تلفنی با فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، از پیام های تسلی بخش مقامات عالی عربستان سعودی به ویژه تماس تلفنی ولیعهد این کشور با دکتر مخبر، سرپرست ریاست جمهوری کشورمان و حضور دو هیات عالی رتبه از عربستان سعودی در آیین بزرگداشت رییس جمهور و وزیر امور خارجه شهید کشورمان تشکر کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از اقدامات عربستان در ارایه تسهیلات به حجاج کشورمان در مکه و مدینه و تشکر از همکاری خوب و سازنده وزارت حج عربستان سعودی با سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با عربستان سعودی برای برگزاری هرچه موفق تر مناسک حج امسال تاکید کرد و لزوم استمرار همکاری های خوب کنسولی میان دو کشور را یادآور شد.

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه به ویژه در رفح افزود: طی روزهای اخیر شاهد حوادث تلخ و فاجعه باری علیه آوارگان فلسطینی در منطقه رفح بودیم که طی آن ده ها زن و کودک بی گناه، بی دفاع و مظلوم به شهادت رسیدند.

باقری افزود: این حملات وحشیانه برگ ننگین دیگری بر پرونده قطور جنایات رژیم خبیث و سفاک صهیونیستی افزود و رژیم اشغالگر قدس در تمامی عرصه های بین المللی از جمله عرصه سیاسی، حقوقی بین المللی و دیپلماسی عمومی دچار شکست های بی سابقه ای گردیده است. در عین حال تلاش می کند تا از طریق جنایت در رفح آن را جبران کند.

سرپرست وزارت امور خارجه تاکید کرد: امروز حمایت از مردم مظلوم فلسطین در غزه و به طور خاص در رفح، وظیفه دینی و اسلامی همه ماست و لازم است کشورهای اسلامی و منطقه با همکاری یکدیگر به اقدامات عملی در این خصوص بپردازند.

فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی نیز در این گفتگوی تلفنی با ابراز خرسندی از حضور حجاج ایرانی در مناسک حج امسال تاکید کرد: تلاش می کنیم همه تسهیلات لازم را برای حجاج ایرانی فراهم کنیم.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی با اشاره به حوادث تلخ در غزه و منطقه رفح بیان کرد: اسراییل برای اقدامات جنایت بارش هیچ حد و مرزی را نمی شناسد.

طرفین در پایان گفتگو بر استمرار رایزنی ها بین دو کشور  تاکید کردند.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمادگی کامل تهران برای همکاری با عربستان برای برگزاری هرچه موفق تر مناسک حج" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمادگی کامل تهران برای همکاری با عربستان برای برگزاری هرچه موفق تر مناسک حج"، کلیک کنید.