احتمال لغو ممنوعیت واردات آیفون قوت گرفت!

به گزارش خبرگزاری ایرامکس، براساس گزارش تجارت نیوز، ابلاغ مصوبه جدید هییت وزیران درباره اصلاح تعرفه واردات کالاها، احتمال لغو ممنوعیت واردات آیفون را قوت بخشید.

زمزمه ها درباره احتمال لغو ممنوعیت واردات آیفون مربوط به ابلاغ تصویب نامه هیات وزیران (مصوب 26 فروردین 1403) درباره تعیین اصلاحات تعرفه ای 372 ردیف کالاست که مجموعه ای از موارد از جمله کاهش و افزایش سود بازرگانی، تفکیک، ایجاد، حذف و اصلاح شرح تعرفه و مندرجات برخی از فصول کتاب مقررات صادرات و واردات را در بر می گیرد.

این تصویب نامه که روز یکم خرداد از سوی محمد مخبر، رییس قوه مجریه ابلاغ شده است، سود بازرگانی گوشی های هوشمند با ارزش کمتر از 150 دلار را 6 درصد و با ارزش بالاتر از 600 دلار را 28 درصد تعیین کرده است. همچنین بر اساس این تصویب نامه در صورت لغو ممنوعیت واردات گوشی های آیفون، سود بازرگانی تلفن های همراه برند اپل 96 درصد خواهد بود.

آیفون (4)

پیش از این در زمستان 1401 واردات آیفون 14 و مدل های بعد از آن ممنوع شد اما اکنون در پیوست منتشرشده در پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور آمده است: «با توجه ممنوعیت واردات تلفن همراه هوشمند با نشان تجاری اپل، در صورت لغو ممنوعیت آن در آینده توسط مراجع ذی صلاح، سود بازرگانی آن به میزان 96 درصد پیش بینی خواهد شد.»

ممنوعیت واردات آیفون درحالی ادامه یافته که تا اواسط تابستان 1402، حداقل 1650 میلیارد تومان به دولت ضرر زده است و فعالان این حوزه بارها خواستار لغو این ممنوعیت شده اند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احتمال لغو ممنوعیت واردات آیفون قوت گرفت!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احتمال لغو ممنوعیت واردات آیفون قوت گرفت!"، کلیک کنید.