احضار سفیر آمریکا در روسیه

احضار سفیر آمریکا در روسیه

وزارت امور خارجه روسیه در اعتراض به حمله کی‌یف به شهر سواستوپول، سفیر آمریکا در مسکو را به عنوان حامی اصلی نظامی کی‌یف احضار کرد.

به گزارش ایرامکس، وزارت امور خارجه روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد «لین تریسی» سفیر آمریکا در مسکو را برای اعتراض به حمله موشکی کی‌یف علیه سواستوپول احضار کرده است.

روز یکشنبه، نیروهای مسلح اوکراین حمله‌ای را با استفاده از موشک‌های دوربرد ساخت آمریکا «اتکمز» (ATCAMS) مجهز به کلاهک خوشه‌ای علیه شهر سواستوپول در شبه‌جزیره کریمه انجام داد. چهار موشک سرنگون شدند و یکی دیگر از مسیر خود منحرف شده و بر فراز شهر منفجر شد. این حمله منجر به کشته شدن حداقل، چهار نفر و مجروح شدن بیش از ۱۵۰ تن انجامید.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای دربیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: در طی گفت‌وگویی با لین تریسی، رئیس هیات دیپلماتیک آمریکا در روسیه در وزارت امور خارجه روسیه، اعتراض به جنایت خون‌بار جدید رژیم کی‌یف انجام شد که تحت حمایت واشنگتن بوده، از آن تسلیحات دریافت می‌کند و حمله‌ای موشکی را علیه جمعیت غیرنظامیان سواستوپول انجام داده است. این حمله با چندین مورد تلفات، از جمله مرگ کودکان همراه بود.

در این بیانیه آمده است، اقدامات واشنگتن که مقامات اوکراین را که حامی نازی‌ها هستند به انجام دادن اقدامات نظامی ترغیب می‌کنند، بدون مجازات باقی نخواهد ماند. وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد که آمریکا مسوولیت یکسانی با کی‌یف در این حمله موشکی علیه جمعیت غیرنظامیان سواستوپول دارد.

پایان خبر ایرامکس

احضار سفیر آمریکا در روسیه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احضار سفیر آمریکا در روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احضار سفیر آمریکا در روسیه"، کلیک کنید.