اردوغان : دمشق به کردها اجازه برگزاری انتخابات را ندهد

اردوغان : دمشق به کردها اجازه برگزاری انتخابات را ندهد

به گزارش ایرامکس؛ رییس جمهور ترکیه امروز شنبه از بحث و مذاکرات وزیر خارجه کشورش با رییس جمهور روسیه درباره وضعیت مناطق تحت کنترل کردها در سوریه خبر داد.

به گزارش ایرامکس، «رجب طیب اردوغان»، رییس جمهور ترکیه امروز شنبه اظهار کرد «هاکان فیدان»، وزیر امور خارجه ترکیه در جریان سفرش به مسکو مذاکراتی «پر جزییات» را با «ولادیمیر پوتین»، رییس جمهور روسیه درخصوص وضعیت در مناطق تحت کنترل کردها در سوریه و «انتخابات» برنامه ریزی شده از سوی گروه های کُرد داشته است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، دولت خودمختار تحت رهبری کردها که کنترل بخش هایی از شمال و شرق سوریه را در دست دارد برای برپایی یک به اصطلاح «انتخابات محلی» در تاریخ 11 ژوین، از جمله در استان ها رقه و دیرالزور که در کنترل کردهاست برنامه ریزی کرده بود اما بعدا آن را به تعویق انداخت.

اردوغان در صحبت هایی خطاب به خبرنگاران در روز شنبه گفت: «در درجه اول هیچ انتخاباتی وجود ندارد بلکه بازی هایی برای مشروعیت بخشیدن به یک گروه تروریست و ایجاد یک دولت تروریست در کار است… هاکان فیدان، وزیر امور خارجه کشور ما به مسکو سفر کرده و درباره این عنوان به شکلی کاملا دقیق با پوتین به بحث پرداخت. او همچنین نشستی نیز با سرگیی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه داشت.»

اردوغان اظهار کرد، آنکارا اطمینان دارد دمشق به گروه های کرد اجازه نخواهد داد آزادانه «انتخابات» در نواحی سوریه که در کنترل آنها است برگزار کنند.

او اضافه کرد: «به خواست خدا پ.ک.ک (حزب کارگران کردستان) و دیگر تروریست ها نخواهند توانست آزادانه در سوریه فعالیت کنند. اگر آنها چنین کاری کنند ما به شکل متناسبی واحدهایمان را علیه آنها بسیج خواهیم کرد.»

دمشق دولت خودخوانده موسوم به «دولت خودمختار شرق و شمال سوریه» و شاخه نظامی آن یعنی «نیروهای دموکراتیک سوریه» را به رسمیت نمی شناسد. این سازمان کنترل مناطقی در شرق فرات را در اختیار دارد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردوغان : دمشق به کردها اجازه برگزاری انتخابات را ندهد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردوغان : دمشق به کردها اجازه برگزاری انتخابات را ندهد"، کلیک کنید.