از سیاست های مخرب گذشته خود فاصله بگیرید

از سیاست های مخرب گذشته خود فاصله بگیرید

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در واکنش به ادعاهای مطرح شده در بیانیه سران کشورهای گروه هفت در مورد تهران گفت: هرگونه تلاش برای مرتبط ساختن جنگ اوکراین به همکاری های دوجانبه ایران و روسیه، اقدامی صرفا با اهداف مغرضانه سیاسی است .

به گزارش ایرامکس، ناصر کنعانی در یک موضع گیری رسانه ای در واکنش به برخی از مفاد بیانیه سران گروه هفت در مورد ایران، ضمن تاکید بر ماهیت صرفا صلح آمیز برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران، اشاره بیانیه گروه هفت به قطعنامه ضدایرانی اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را تاییدی بر رویکرد سیاسی این قطعنامه و بانیان آن و سوءاستفاده برخی دولت ها از سازوکارهای بین المللی علیه کشورهای مستقل دانست.

وی  در عین حال تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به تعامل سازنده و همکاری فنی خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی در چارچوب حقوق و تکالیف مصرح خود ادامه می دهد و طرحها و پروژه های صلح آمیز هسته ای خود را مطابق با معاهده عدم اشاعه و موافقتنامه جامع پادمان، فارغ از فشارها و فضاسازی های سیاسی به پیش می برد.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، ضمن یادآوری اقدامات غیرقانونی آمریکا و سه کشور اروپایی به عنوان ریشه و دلیل اصلی شرایط موجود، اثبات حسن نیت و پرهیز این کشورها از اقدامات سیاست زده بی نتیجه را لازمه پرداختن به نگرانی متقابل همه طرف ها دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تصریح بر نقش سازنده و ثبات ساز کشورمان در مسیر استقرار امنیت پایدار در منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران در حفاظت و دفاع از امنیت و منافع ملی خود در برابر هرگونه رفتار و اقدام نسنجیده، قاطعانه عمل خواهد کرد.

کنعانی با تاکید بر تعهد تزلزل ناپذیر کشورمان به رعایت حقوق بشر خاطرنشان ساخت؛ تحقق اهداف متعالی حقوق بشر در عرصه بین المللی اکنون با چالش های مهمی مواجه است که فوری ترین آن بی تفاوتی و بی عملی سران کشورهای گروه هفت نسبت به «کشتار نظام مند» و گسترده فلسطینیان توسط تنها رژیم آپارتاید جهان یعنی رژیم اشغالگر و ستیزه جوی اسراییل در سرزمین های فلسطینی است.

کنعانی در خصوص تحولات اوکراین یادآور شد؛ همانطور که بارها اعلام کرده ایم، هرگونه تلاش برای مرتبط ساختن جنگ اوکراین به همکاری های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و روسیه، اقدامی صرفا با اهداف مغرضانه سیاسی است.

وی خاطرنشان ساخت: متاسفانه برخی کشورها با انگیزه های سیاسی و با توسل به طرح ادعاهای واهی و اثبات نشده، سعی در تداوم بکارگیری سیاست ناکارآمد و شکست خورده خود برای اعمال و تداوم تحریم ها علیه ملت ایران دارند. فلذا به گروه هفت توصیه می کنیم با درس گرفتن از تجارب قبل، از سیاست های مخرب گذشته فاصله بگیرد.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از سیاست های مخرب گذشته خود فاصله بگیرید" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از سیاست های مخرب گذشته خود فاصله بگیرید"، کلیک کنید.