اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ادعای واردات واکسن کرونا در دولت دوازدهم

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ادعای واردات واکسن کرونا در دولت دوازدهم

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای در خصوص ادعای مطرح شده توسط نماینده یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در خصوص واردات واکسن در دولت دوازدهم توضیح داد و عنوان کرد که عدد واقعی واردات واکسن کرونا توسط دولت دوازدهم، ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دوز بود که تا پایان دولت دوازدهم، ۱۸ میلیون دوز تزریق شده بود.

به گزارش ایرامکس، در متن این اطلاعیه روابط عمومی وزارت بهداشت آمده است:« پیرو ادعای مطرح شده توسط نماینده یکی  از کاندیداهای محترم ریاست جمهوری در خصوص واردات واکسن در دولت دوازدهم ، ضروری است جهت تنویر افکار عمومی و ممانعت از تحریف تاریخ، موارد ذیل به اطلاع مردم شریف ایران رسانده شود :

۱ –  بر اساس مستندات موجود در مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی که قابل استعلام از جمعیت هلال احمر و گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز می باشد، بر خلاف ادعای جناب آقای دکتر ظریف مبنی بر واردات ۱۲۰ میلیون دوز واکسن در دولت جناب آقای روحانی، عدد واقعی ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دوز بود که تا پایان دولت دوازدهم ۱۸ میلیون دوز تزریق شده بود و آمار واردات واکسن در هفته های اول دولت شهید رئیسی و با ورود مستقیم و موثر ایشان و ایجاد تسهیلات لازم و هماهنگی های صورت گرفته بین دستگاه های اجرایی و تامین اعتبار، تا اواسط شهریور ۱۴۰۰ ، تعداد واکسن های وارداتی به بیش از  ۱۲۱ میلیون دوز رسید .

۲- همزمان با واردات و نیز حمایت کامل از چرخه تولید واکسن های داخلی، تدابیر لازم جهت تزریق گسترده با ایجاد هماهنگی های منسجم بین بخشی و فعال نمودن کلیه ظرفیت های مردمی در دولت سیزدهم صورت گرفت و بیش از ۱۵۵ میلیون دوز واکسن شامل واکسن های تولید داخل و وارداتی تزریق شد که این رخداد با ثبت تزریق بیش از ۱.۶ میلیون دوز در روز توانست رکورد جدیدی را در بین کشورهای منطقه ثبت نماید.

جناب آقای دکتر ظریف به نظر فراموش کردید که در دولت دوازدهم جان هزاران ایرانی بازیچه سیاسی بازی شما و دولت متبوع تان شد و در واکنش به اعتراض مردم عزیز برای تعلل در واردات واکسن، نپیوستن به FATF  و تحریم ها را بهانه می کردید، حال چه شده پس از گذشت  ۳ سال از تلاش های دولت سیزدهم و پیگیری های جدی شخص رئیس جمهور شهیدمان برای واردات انبوه واکسن و نجات جان هزاران ایرانی، ادعای جدید و مصادره این دستاورد برای دولت دوازدهم را مطرح می کنید که جای شگفتی دارد.

یقینا اگر در زمان خود به ترک فعل‌ها رسیدگی می‌شد امروز طلبکار نبودید. مردم می‌دانند و تاریخ هم قضاوت کرد که شما و دولت‌تان به دلیل اهمال در مرگ هزاران هموطن عزیز شریک بودید.»

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ادعای واردات واکسن کرونا در دولت دوازدهم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ادعای واردات واکسن کرونا در دولت دوازدهم"، کلیک کنید.