اعلام محدودیت ها و ممنوعیت های تردد در جاده های کشور در تعطیلات آتی

اعلام محدودیت ها و ممنوعیت های تردد در جاده های کشور در تعطیلات آتی

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی پیش بینی شده برای جاده های کشور در تعطیلات آخر هفته و ابتدای هفته آینده را اعلام کرد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با ایرامکس به تشریح محدودیت های ترافیکی اعمال یا پیش بینی شده برای جاده های کشور در تعطیلات پیش رو پرداخت و گفت: پلیس راهور یکسری محدودیت های ترافیکی را از روز چهارشنبه 18 بهمن ماه تا روز دوشنبه 23 بهمن ماه در جاده های کشور اعمال کرده است.  بر این اساس تردد موتور سیکلت از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه 18 بهمن ماه تا ساعت شش صبح روز دوشنبه 23 بهمن ماه از محورهای کرج – چالوس ، هراز ، فیروزکوه ، محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است. البته تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

اعلام ساعات یکطرفه شدن جاده چالوس در تعطیلات آتی

وی درباره محدودیت های در نظر گرفته شده برای تردد خودروهای سواری در جاده چالوس نیز گفت: در این محور و در صورت افزایش حجم تردد، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 امروز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع شده و در صورت اعلام ماموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17 تا 24 امروز از ابتدای پل زنگوله به سمت چالوس به صورت یکطرفه خواهد بود.

شیرانی درباره محدودیت تردد انواع وسایل نقلیه در محور چالوس در روز پنجشنبه نیز گفت: در مسیر شمال به جنوب جاده چالوس از ساعت 8:30 از محدوده مرزن آباد به سمت تهران انسداد به صورت کامل اعمال می شود و از ساعت 10 صبح از ابتدای پل زنگوله در محدوده انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) تردد بصورت یک طرفه انجام می شود. همچنین از ساعت 23 این روز طرح تمام شده و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر دو طرفه خواهد شد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محدودیت تردد انواع وسایل نقلیه در محور چالوس برای روز یکشنبه نیز گفت: در محور چالوس از ساعت 12 همین روز و از ابتدای آزادراه تهران – شمال اعمال محدودیت تردد به مقصد چالوس انجام می شود. همچنین از ساعت 13 این روز از ابتدای پل زنگوله در محدوده انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس ممنوعیت تردد اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: از ساعت 15 روز یکشنبه 22 بهمن در مسیر شمال به جنوب جاده چالوس از مرزن آباد به سمت تهران محدودیت تردد یکطرفه اعمال می شود و از ساعت 24 همان روز طرح تمام شده و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر دو طرفه خواهد شد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در عین حال گفت: تردد از محور چالوس تا محدوده پل نگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد است.

محدودیت های ترافیکی جاده هراز در تعطیلات پیش رو اعلام شد

شیرانی درباره محدودیت های پیش بینی شده برای محور هراز نیز گفت: در این محور و در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید ماموران پلیس راه محدودیت یک طرفه مقطعی در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و یکشنبه به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محدودیت تردد برای وسایل نقلیه سنگین در جاده های کشور نیز گفت: تردد وسایل نقلیه سنگین به استثناء حاملان موادسوختی و فاسدشدنی در این ایام با برخی محدودیت ها مواجه خواهد بود. بر این اساس تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. در  محور هراز نیز تردد کلیه تریلر کماکان ممنوع است. همچنین تردد کلیه کامیون ها وکامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 14 تا 24 روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری و همچنین از ساعت شش تا 24 روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه از محور هراز ممنوع است.

به گفته وی در محور قدیم قزوین – رشت و بالعکس نیز تردد کلیه کامیون ها و تریلرها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هشت تا 24 روزهای چهارشنبه، جمعه و یکشنبه ممنوع است.

شیرانی با بیان اینکه در محور آستارا – اردبیل و بالعکس نیز محدودیت تردد خواهیم داشت، گفت: تردد کلیه کامیون ها و تریلرها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هشت تا 24 روزهای چهارشنبه، جمعه و یکشنبه از این محور ممنوع است.

وی همچنین گفت: رانندگان و مسافران توجه داشته باشند که اجرای محدودیت های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی اجرای محدودیت ها کان لم یکن خواهد بود.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در پایان با اعلام شماره تلفن 88255555 و 120 از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر با این دو شماره تماس گرفته و با اطلاع از وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور مناسب ترین زمان و مسیر را برای انجام سفر خود انتخاب کنند.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام محدودیت ها و ممنوعیت های تردد در جاده های کشور در تعطیلات آتی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام محدودیت ها و ممنوعیت های تردد در جاده های کشور در تعطیلات آتی"، کلیک کنید.