افتتاح 16 پروژه بهداشتی و درمانی در سیستان و بلوچستان

افتتاح 16 پروژه بهداشتی و درمانی در سیستان و بلوچستان

ایرامکس/سیستان و بلوچستان 16 پروژه بهداشتی و درمانی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان امروز (جمعه، 20 بهمن ماه) با حضور بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت افتتاح شدند.

این پروژه های بهداشتی و درمانی با زیربنای بیش از 1934 مترمربع و اعتبار بیش از 336 میلیارد ریال در مناطق شهری و روستایی سیستان و بلوچستان افتتاح شدند.

یکی از پروژه های مهم، بخش ام آرآی بیمارستان خاتم الانبیا (ص) زاهدان با اعتباری بیش از 79 میلیارد ریال بود. یکی از ویژگی های این دستگاه دقت بالا، وضوح تصویر و تصویربرداری برای افراد با وزن بالای 100 کیلوگرم است.

افتتاح پایگاه اورژانس شهری شماره 2 خاش، پایگاه اورژانس کله گان سراوان و ساخت و تجهیز ستاد بحران اورژانس 115 زاهدان نیز امروز با حضور وزیر بهداشت به صورت ویدیو کنفرانس انجام شد. ساخت، تجهیز و افتتاح این پایگاه ها با هزینه ای بیش از 134میلیارد ریال انجام شده است.

پنج خانه بهداشت جلدک زاهدان، محمدآباد کورین، جوانتل زاهدان، اسماعیل آباد زاهدان، کشک سیب و سوران و یک مرکز خدمات جامع سلامت چاه زرد در زاهدان امروز افتتاح شدند. برای ساخت و تجهیز این پنج خانه بهداشت و یک مرکز خدمات جامع سلامت بیش از 97 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

افتتاح دستگاه سی تی سیمولاتور در بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) زاهدان با اعتبار بیش از 25 میلیارد ریال از دیگر پروژه هایی بود که با حضور وزیر بهداشت در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب انجام شد.

راه اندازی چهار مرکز خدمات سلامت روان (سراج) در شهرهای زاهدان، خاش و سراوان از دیگر پروژه های دهه فجر بود که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور عین اللهی انجام شد.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح 16 پروژه بهداشتی و درمانی در سیستان و بلوچستان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح 16 پروژه بهداشتی و درمانی در سیستان و بلوچستان"، کلیک کنید.