افزایش ۴۰ درصدی صید آبزیان در هرمزگان

افزایش ۴۰ درصدی صید آبزیان در هرمزگان

ایرامکس/هرمزگان مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه میزان صید سالانه آبزیان در این استان از ۳۲۱ هزار تن به ۳۶۶ هزار تن رسیده است، گفت: استان هرمزگان توانست در سال گذشته بیش از ۴۰ درصد صید کشور را به خود اختصاص دهد.

مسعود بارانی مدیرکل شیلات هرمزگان امروزچهارشنبه ۲۰ تیر، با اشاره به کسب رتبه نخست شیلات هرمزگان در صید کشور با افزایش ۴۰ هزار تنی در صید آبزیان، افزود: صید و صیادی در اقتصاد دریامحور و سفره مردم هرمزگان اهمیت ویژه ای دارد و هم‌اکنون ارتزاق افزون‌بر ۴۰ هزار خانوار هرمزگانی از طریق فعالیت‌های صید و صیادی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: شیلات هرمزگان دارای ۱۹ بندر صیادی است که از این تعداد ۱۵ بندر صیادی فعال و در حال خدمات رسانی به جامعه صیادی است؛ این درحالی است که ۳۵ درصد از بنادر صیادی کشور متعلق به استان هرمزگان است.

مدیرکل شیلات هرمزگان اظهار کرد: شیلات هرمزگان با داشتن ۲۲۰۰ کیلومتر نوار ساحلی، ۱۹ بندر صیادی، ۲۲ موج شکن مردمی، افزون بر ۴۰ مرکز تخلیه صید با حدود ۷۰۰۰ شناور صیادی در قالب حدود ۷۵ تعاونی صیادی در سطح استان جایگاه مهمی در صید و صیادی کشور دارد.

بارانی یادآور شد: در کنار رشد صید، استان هرمزگان با حمایت‌های سازمان شیلات ایران و استانداری هرمزگان گام‌های خوبی با پیگیری شیلات هرمزگان در راستای صید و صیادی پایدار و مسئولانه و حفظ منافع دراز مدت جامعه صیادی برداشته شده است.

وی تصریح کرد: شیلات هرمزگان در زمینه حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان اقدامات خوبی داشته است که از این بین می‌توان به آغاز عملیات اجرایی احداث سه مرکز بازسازی ذخایر آبزیان در سه شهرستان جاسک، بندرلنگه و قشم، احداث افزون بر پنج هزار قطعه سازه زیستگاه مصنوعی در آب‌های استان وهمچنین رهاسازی افزون بر ۳۰ میلیون قطعه بچه میگو و ماهی بومی در هرمزگان اشاره کرد.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش ۴۰ درصدی صید آبزیان در هرمزگان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش ۴۰ درصدی صید آبزیان در هرمزگان"، کلیک کنید.