المرت: به محمود عباس پیشنهاد تشکیل دولت فلسطینی را دادم/ حمله به رفح منجر به آزادی اسرا نمی شود

المرت: به محمود عباس پیشنهاد تشکیل دولت فلسطینی را دادم/ حمله به رفح منجر به آزادی اسرا نمی شود

به گزارش ایرامکس، ایهود المرت، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در اظهاراتی گفت: اقدام نظامی به تنهایی منجر به بازگرداندن اسرا نمی شود. تلاش می کنیم تا مانع اتخاذ تصمیمات دولت نتانیاهو شویم؛ تصمیماتی که به سود اسراییل نیست. عملیات رفح هدف آزادی اسرا از غزه را محقق نمی کند و نتایج معکوس خواهد داد.

وی در گفت وگو با شبکه سعودی العربیه تاکید کرد: باید اعلام کنیم که اسراییل آماده توقف جنگ در مقابل پس گرفتن تمام اسرا است. کابینه نتانیاهو به جای بازگرداندن اسرا تصمیم گرفت که یک پیروزی ساختگی در رفح محقق کند. آمریکا آماده حمایت از ماجراجویی های نتانیاهو و خدمت به برنامه های او نیست. واشنگتن خواهان آغاز یک روند سیاسی است که منجر به صلح دایم بدون مشارکت حماس است.

به گزارش ایرامکس، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی همچنین تاکید کرد: به هرگونه نقش عربستان در آینده غزه اعتماد داریم.

المرت در ادامه افزود: ما خواهان تداوم اشغال اراضی فلسطینی که 6 میلیون نفر در آن ها سکونت دارند، نیستیم. ما خواهان تغییر دولت اسراییل و برگزاری انتخابات زودهنگام هستیم. به تعویق انداختن ارسال بار تسلیحاتی آمریکا، اعتراض آشکار واشنگتن به سیاست های نتانیاهو است. تلاش می کنیم اقداماتی علیه کابینه نتانیاهو اتخاذ کنیم که نتواند در مقابل آن مقاومت کند. تلاش می کنیم که مردم را علیه نتانیاهو متحد کنیم. نظرسنجی ها به وضوح نشان می دهد که مردم به نتانیاهو اعتماد ندارند. امیدواریم اعتراضات روزانه منجر به فروپاشی هر چه سریع تر کابینه نتانیاهو شود.

وی در بخش دیگری گفت: به محمود عباس پیشنهاد تشکیل دولت فلسطینی مستقل به پایتختی قدس شرقی را دادم. در سال 2008 پیشنهاد طرح صلح به محمود عباس دادم، پیشنهادی که دادم مدیریت قدس توسط هیات اشتراکی را شامل می شد. تلاش می کنم به فلسطینی ها طرح صلحی را پیشنهاد کنم که در داخل اسراییل نیز مورد تایید واقع شود. فلسطینی ها شجاعت موافقت با طرح صلح 2008 را نداشتند. سیطره حماس بر نوار غزه اسف بار است. اسراییل نباید به حضور خود در نوار غزه ادامه دهد. اسموتریچ و بن گویر، وزرای کابینه نتانیاهو به آن اندازه که تحریک فلسطینی ها برای شان مهم است برقراری صلح برای شان مهم نیست.

ایهود المرت همچنین تاکید کرد: تداوم عملیات نظامی در رفح همزمان با مذاکرات قاهره پیامی منفی و اشتباه به همراه دارد. مذاکرات قاهره فرصتی برای رسیدن به توافق است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "المرت: به محمود عباس پیشنهاد تشکیل دولت فلسطینی را دادم/ حمله به رفح منجر به آزادی اسرا نمی شود" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "المرت: به محمود عباس پیشنهاد تشکیل دولت فلسطینی را دادم/ حمله به رفح منجر به آزادی اسرا نمی شود"، کلیک کنید.