امیدوارم کم فروشی از جامعه ما رخت بر بندد

فجر 42 از نگاه ایرامکس|

امیدوارم کم فروشی از جامعه ما رخت بر بندد

نشست خبری فیلم «آبی روشن» به کارگردانی بابک لطفی خواجه پاشا در چهل و دومین دوره جشنواره فیلم فجر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری ایرامکس، کارگردان فیلم آبی روشن درباره این فیلم گفت: هر انسانی حقوقی دارد که گاهی فراموش می شود مهمترین آن حق نزدیکان و خواهر و برادر اوست. در طول داستان یونس باور ندارد حقی به گردن دارد، اما در نهایت می پذیرد اگر خدادوست است باید حق الناس را بپذیرد.

لطفی خواجه پاشا تصریح کرد: اگر خود ما فیلم سازان و مسیولان بپذیرند که هر کاری انجام می دهند حق الناس است با دقت بیشتری فعالیت می کنند و امیدوارم روزی برسد که کم فروشی را در هر کجا نبینیم.

وی با اشاره به موفقیت برخی کارگردان ها افزود: علت موفقیت صداقت این افراد است و آفتی که می تواند فیلم ساز را به قهقرا ببرد این است که در ساخت فیلم دروغ بگوید. اگر فیلم صادقانه بسازیم، مخاطب هم همراه می شود و امیدوارم که فیلم ساز ها به سمت موضوعی بروند که به آن باور داشته باشند.

لطفی خواجه پاشا گفت: در کارم سراغ بازیگرانی بروم که مخاطب از او پیش فرض نداشته باشد و نمی تواند پیش داوری کند که شخص می تواند تو انتهای فیلم موفق باشد یا نه. به همین دلیل مهران احمدی یا مهران غفوریان انتخاب شد. ما ستاره کم داریم، اما بازیگر زیاد است.

وی افزود: اینکه انتخاب برخی بازیگر ها به خاطر گیشه بوده باید گفت سینما بدون گیشه بی معنی است و باید به مخاطب بها داد و فیلم را به نحوی ساخت که دیده شود، اما علت انتخاب سارا حاتمی و مرتضی امینی تبار به این دلیل نبوده است. این بازیگران به خوبی با خود نقش ارتباط گرفتند.
نویسنده فیلم، داوود گنجوی متذکر شد: در این فیلم هم به موضوعات شرعی و قانونی و هم اخلاقی توجه داشته باشیم.

بازیگر فیلم، مهران احمدی نیز تاکید کرد: ما هر آنچه آموختیم روی پرده سینما پیاده می کنیم. در خصوص حضور در این فیلم باید بگویم بنده از دیار نیشابور هستم. دیاری که راه و طریقت حق آموزه آن است و من با این فیلم به سرزمین مادریم ادای دین کردم.

وی اضافه کرد: کمدین ها بهترین بازیگر جهان هستند. خود را کمدین نمی دانم. کمدی در ایران به شدت سخت است و مردم ما طناز هستند، خنداندن آنها به واقع سخت است. بنده در مقابل غفوریان بابت هنر خود سر تعظیم فرود می آورم.

وی افزود: احترام امروز ما حاصل سینمای محترمی است که از آن ها آموختیم امیدوارم احترام آن ها باقی بماند و از بین نرود.

مهران غفوریان دیگر بازیگر این فیلم در خصوص نقش ایوب تاکید کرد: این نقش آدمی قمارباز است که به خانواده خود پشت کرده است، اما در ادامه تغییر شخصیت او را در طول فیلم می شنویم. بازی کردن در چنین نقشی برایم جذاب بود.

سارا حاتمی بازیگر این فیلم افزود: نقش من در این فیلم خیلی متفاوت با کت چرمی بود ولی کارگردان کمک حالم کرد. موضوع این فیلم و این نقش به حدی برایم ارزشمند بود که گویی برایم فرستاده شده بود.

مرتضی امینی تبار یکی دیگر از بازیگران نیز تصریح کرد: هر انسانی یک مسیری را می رود. ما آمدیم قسمتی از یک جریان باشم. اینکه می گویند برای گیشه به این فیلم دعوت شدیم باید بگویم درکی از گیشه ندارم و آقای لطفی خواجه پاشا نیاز ندارد که از این طریق دیده شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیدوارم کم فروشی از جامعه ما رخت بر بندد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیدوارم کم فروشی از جامعه ما رخت بر بندد"، کلیک کنید.