انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

انتقاد رییس دیوان عالی کشور ازمجلس به دلیل مصوبه تعطیلی روزهای شنبه، صدور حکم امیر تتلو و پیام های مسیولین قضایی برای شهادت رییس جمهور و هیات همراهش در سانحه سقوط بالگرد، از اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته بودند.

مهمترین اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای که گذشت را در این گزارش ایرامکس می خوانید: 

پیام تسلیت مقامات قضایی در پی شهادت رییس جمهور و هیات همراهش در سانحه سقوط بالگرد

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

هفته گذشته در پی شهادت رییس جمهور، وزیر خارجه و هیات همراه در سانحه سقوط بالگرد، مقامات قضایی پیام های تسلیتی منتشر و با ملت و دولت ایران ابراز همدردی کردند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه در پیام تسلیتی گفت: عروج شهادت گونه خادم الرضا (ع) حضرت آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور محبوب و مردمی، حضرت آیت الله آل هاشم امام جمعه محترم تبریز، جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان وزیر محترم امور خارجه، جناب آقای دکتر رحمتی استاندار محترم آذربایجان شرقی و دیگر همراهان خدوم و صدیق ایشان در سانحه دلخراش هوایی، برای اینجانب حقیقتاً تالم برانگیز و جانکاه است.

رییس قوه قضاییه گفت: رییس جمهور در سال های اخیر به یک نیروی مورد وفاق در میان جریان های مختلف تبدیل شده بودند.

محسنی اژه ای گفت: آقای امیرعبداللهیان نماد یک دیپلمات و نیروی جهادی و انقلابی بود که در پیشبرد امور و اهداف مقدس جبهه مقاومت نقش آفرینی های ارزنده ای را انجام داد و شهید حاج قاسم سلیمانی نیز نگاه و عنایت ویژه ای به وی داشت.

رییس دستگاه قضا همچنین  با حضور در منزل شهید «سید مهدی موسوی» رییس تیم حفاظت رییس جمهور فقید، اظهار کرد: حضور باشکوه و کم نظیر مردم ایران اسلامی در مراسم تشییع شهدای خدمت در تبریز و قم و تهران، بیانگر آن است که مردم ما قدردان مجاهدت ها و خدمات آن عزیزان هستند و راه شهادت در کشور ما استمرار دارد.

محسنی اژه ای همچنین  با حضور در منازل شهیدان «امیر سرتیپ دوم سید طاهر مصطفوی» و «امیر سرتیپ دوم محسن دریانوش» خلبانان بالگرد سانحه دیده رییس جمهور شهید گفت:همگان شاهد شکوه و عظمت حضور مردمی در تشییع اَبدان مطهر شهدای خدمت و رییس جمهور شهید بودند.

ذبیح الله خداییان رییس سازمان بازرسی کل کشور در پیام تسلیتی گفت: آیت الله رییسی الگوی موفق مدیریت انقلابی برای مسیولان است.

حجت الاسلام منتظری رییس دیوان عالی کشور گفت: شهادت آیت الله رییسی و همراهانش در انسجام و حضور مردم پای صندوق های رای و ایجاد وحدت تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

علی القاصی رییس دادگستری کل استان تهران در پیام تسلیتی گفت: شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی، خدمتگزار صدیق ایران اسلامی و همراهان ایشان که در طول عمر بابرکت خود منشاء خدمات و تحول گسترده و شایانی در بخش های مختلف به خصوص دستگاه قضا و دولت بودند، عمیقا موجب تاثر گردید.

کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر گفت: دکتر امیرعبداللهیان نماد یک دیپلمات متعهد و نیروی مجاهد و انقلابی بود که در پیشبرد امور و اهداف مقدس جبهه مقاومت، نقش آفرینی های ارزنده ای را انجام داد.

اصغر جهانگیر سخنگوی قوه قضاییه نیز در پیام تسلیتی گفت: آیت الله رییسی، رییس جمهور محبوب و مردمی کشورمان در دوران مسیولیت خود در جایگاه مقام اول اجرایی کشور، خالصانه و خادمانه بجز در راه خدمتگزاری قدمی برنداشت و نهایتاً در روز میلاد امام هشتم به سوی حق تعالی شتافت.

حسن بابایی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بی تردید ایران اسلامی، خدمات صادقانه و جهادگونه خادم الرضا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی به عنوان هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران را که تا پای جان و در راه گره گشایی از مشکلات کشور ادامه یافت و سرانجام در شب ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به امام ریوف و مولایش پیوست، فراموش نخواهد کرد و حتماً اعتقاد عمیق به ولایت و شهادت، ملت و مسیولین را مصمم تر و راسخ تر در تمامی صحنه های خدمت به اسلام و انقلاب حاضر خواهد کرد.

عباس مسجدی رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: شهادت خادم خستگی ناپذیر، رییس جمهور محبوب و مردمی آیت الله سید ابراهیم رییسی و همراهان ایشان در سانحه سقوط بالگرد در محدوده ورزقان آذربایجان شرقی دل ملت بزرگ ایران را به درد آورد.

دشمن از مشغول کردن جوانان و نوجوانان به مسایل پوچ بهره می گیرد

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

حجت الاسلام موحدی دادستان کل کشور گفت: با توجه به نمود ظاهری بی حجابی و بدحجابی در لایه های مختلف جامعه، ورود فراجا و دستگاه قضایی برای مقابله با بی بند و باری در این حوزه چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی یک ضرورت است.

دادستان کل کشور همچنین در هفته گذشته در بخشنامه ای خطاب به دادستان های سراسر کشور تاکید کرد: لازم است با افرادی که با سوء استفاده از فضای مجازی در مورد این حادثه تالم بار مبادرت به مخدوش کردن امنیت روانی جامعه و تشویش اذهان عمومی با انتشار محتوای خلاف واقع، نشر اکاذیب و توهین می کنند برخورد شود.

تعطیل کردن شنبه از یک مجلس انقلابی بعید بود/ اکثر مردم ارتباط اقتصادی با خارج ندارند

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

حجت الاسلام و المسلمین منتظری رییس دیوان عالی کشور گفت: تعطیلی شنبه با استدلال اینکه از نظر اقتصادی دچار مشکل هستیم اصلا قابل پذیرش نیست.

تشکیل 12 کارگروه برای شناسایی و رفع موانع واحدهای تولیدی

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

علی القاصی رییس کل دادگستری استان تهران گفت: 12 کارگروه تخصصی به منظور شناسایی و رفع موانع واحدهای تولیدی استان تهران تشکیل شده که در نتیجه آسیب شناسی های صورت گرفته حدود 40 آسیب در این حوزه احصا شد که به عنوان اولویت با مطالبه از دستگاه های مسیول مورد پیگیری قرار خواهند گرفت تا خروجی محسوس و ملموسی برای تولیدکنندگان و چرخه تولید در استان تهران در پی داشته باشد.

رییس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه در سال 1402 تعداد پرونده های وارده با احتساب اجرای احکام به میزان دو میلیون و 779 هزار و 317 پرونده بوده است و به میزان دو میلیون و 779 هزار و 312 پرونده نیز مختومه شده است.

ظرف 6 ماه آینده تمام چاه های آب استان تهران کنتور دار می شوند

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه در حال حاضر تنها 200 حلقه چاه در سطح استان فاقد کنتور هستند، افزود: مقرر شد ظرف 6 ماه آینده تمامی چاه های آب استان به کنتور هوشمند مجهز شوند.

دادستان تهران همچنین از صدور کیفرخواست برای اعضای یک خانواده خبر داد که وعده پیش فروش خودرو و پرداخت سود، 797 میلیارد و 920 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند.

دادستانی تهران همچنین در هفته گذشته به برخی افراد رسانه ای در خصوص انتشار اخبار کذب درباره حادثه بالگرد حامل رییس جمهور تذکر داد.

جنایت های رژیم صهیونیستی از مرز نقض حقوق بشر عبور کرده است

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر گفت: جنایت های رژیم صهیونیستی از مرز نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریت عبور کرده است.

غریب آبادی همچنین در دیدار «سیگوالد تامین هاوگه»، سفیر نروژ، اظهار داشت: ما این روزها شاهد آنچه که از یک سو در غزه و از سوی دیگر در دانشگاه های کشورهای اروپایی و ایالات متحده رخ می دهد هستیم.  اعمال زور گسترده علیه دانشجویان و اساتید دانشگاه و بازداشت حدود 3000 دانش آموز و استاد دانشگاه تاکنون، آن هم نه به دلیل اعتراض به سیاست های داخلی کشور، بلکه به دلیل دفاع از مردم بی گناه فلسطین در غزه، نقض فاحش حقوق بشر و سرکوب گسترده آزادی بیان است.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه که برای شرکت در نوزدهمین اجلاس روسای نظام های قضایی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به ازبکستان سفر کرده، با رییس دادگاه عالی ازبکستان و رییس اجلاس دیدار و گفتگو کرد.

غریب آبادی گفت: اجلاس روسای نظام های قضایی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، فرصت مغتنمی برای بحث و بررسی در خصوص توسعه همکاری های حقوقی و قضایی و تبادل تجربیات میان نظام های قضایی کشورهای عضو را فراهم کرده است.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران همچنین طی نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی خواستار تدوین طرح قانونی با موضوع «تحریم مقامات و نهادهای دخیل در سرکوب جنبش دانشجویی معترض در آمریکا» شد.

غریب آبادی همچنین طی نامه ای به وزیر امور خارجه خواستار تسریع و پیگیری ویژه استرداد «بهنام نجفی» متهم به کلاهبرداری سازمان یافته از طریق خرید و فروش گسترده حواله جات خودرو، به ایران شد.

حکم تتلو صادر شد

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

الهام رحیمی فر وکیل مدافع امیرحسین مقصودلو(تتلو) درباره  صدور و ابلاغ حکم موکلش گفت: بر اساس حکم صادره موکلم به حبس های طویل المدت و کوتاه مدت محکوم شده است و مجازات های تکمیلی و تبعی هم دارد.

در هفته گذشته قوه قضاییه اعلام کرد: در جریان روند بررسی پرونده امیرحسین مقصودلو در محاکم استان تهران هیچ فردی یا افرادی به عنوان شاکی خصوصی از او شکایت نکرد و هیچ گونه پرونده ای با عنوان شاکی خصوصی برای تتلو تشکیل نشد.

به کشاورزانی که سند رسمی نگیرند خدمات داده نمی شود

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

حسن بابایی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در تبدیل اسناد عادی به اسناد رسمی شاهد تراکم کاری خواهیم بود که ممکن است نیاز به ظرفیت سازی برای اجرای این قانون باشیم، از همین رو در این حوزه از سازوکارهای غیردولتی استفاده خواهیم کرد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین از تشکیل کمیته های تخصصی در جهت اجرای «قانون الزام به تنظیم سند رسمی معاملات غیر منقول» خبر داد.

پذیرفته شدن 10 هزار نفر در آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییه 1402

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

شاهپور کلانتری معاون کارشناسان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه، گفت: در آزمون کارشناسان سال 1402 ، 10 هزار و 153 نفر پذیرفته شدند.

اختصاص شعب ویژه رسیدگی به جرایم حوزه فروش سوالات امتحانات نهایی

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

ابوالفضل نیکوکار معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران از برخورد با «افرادی که با طرح مسایلی در خصوص لو رفتن سوالات امتحانات نهایی، فروش سوال و پاسخ سوالات یا تقلب در امتحانات و یا فروش تجهیزات تقلب که موجب تشویش اذهان دانش آموزان و اولیاء آنها می شوند» خبر داد.

بسته حمایت قضایی از صنعت در هفته قوه قضاییه امسال قابل ارایه است

انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو

رییس پژوهشگاه قوه قضاییه با بیان اینکه بسته حمایت قضایی از صنعت در هفته قوه قضاییه امسال قابل ارایه است، گفت: ظرفیت دستگاه قضایی می تواند مبنای تدوین یک بسته حمایتی عملیاتی برای حمایت از تولید قرار گیرد.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد رییس دیوان عالی کشور از تعطیلی شنبه/ صدور حکم تتلو"، کلیک کنید.