انفجار در شعبه رای گیری بلوچستان؛ 4 نیروی امنیتی کشته شدند

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین ایرامکس، یک مقام امنیتی استان بلوچستان اعلام کرد که چهار نیروی امنیتی پاکستان صبح امروز (پنجشنبه) در انفجار بمب در مقابل یکی از شعب اخذ رای در استان «بلوچستان» واقع در جنوب غربی پاکستان کشته شدند و 9 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از پلیس پاکستان نیز گزارش کرد که علاوه بر انفجار بمب در بلوچستان تیراندازی نیز صورت گرفته است که در آن افرادی کشته و زخمی شدند ولی تاکنون هیچ گروهی مسیولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

 

 

از ساعت 08:00 صبح امروز به وقت محلی (06:30 به وقت تهران) پاکستانی ها تحت تدابیر امنیتی شدید به پای صندوق های رای رفتند تا دولت جدید خود را مشخص کنند. برخی گزارش کرده اند که خدمات تلفن های همراه در سراسر این کشور به دلایل امنیتی قطع شده است.

انفجار در شعبه رای گیری بلوچستان؛ 4 نیروی امنیتی کشته شدند

 

از طرف دیگر، حزب «تحریک انصاف پاکستان» که حزب نخست وزیر پیشین عمران خان است، مدعی شده است که مراکز رای گیری در چندین منطقه از استان پنجاب پاکستان صبح امروز بدون حضور نمایندگان این حزب برگزار شده است که این مسیله احتمال تقلب در انتخابات را افزایش می دهد.

طبق آمار و ارقام رسانه های محلی پاکستان، حدود 18 هزار نامزد برای کرسی های شورای ملی (پارلمان) و چهار مجمع استانی پاکستان رقابت می کنند. 44 حزب سیاسی برای کرسی های مجلس سفلای پارلمان پاکستان رقابت می کنند و 70 کرسی نیز به زنان و اقلیت های این کشور اختصاص دارد.

بر اساس این گزارش، 90 هزار مرکز رای گیری در این انتخابات فعال است و بیش از 650 هزار نظامی و نیروهای امنیتی لباس شخصی و پلیس، تامین امنیت این انتخابات را برعهده دارند.

پایان پیام/
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انفجار در شعبه رای گیری بلوچستان؛ 4 نیروی امنیتی کشته شدند" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انفجار در شعبه رای گیری بلوچستان؛ 4 نیروی امنیتی کشته شدند"، کلیک کنید.