اوکراین مجرمان را به جنگ می برد

اوکراین مجرمان را به جنگ می برد

بر اساس قانون تازه ای که امروز (جمعه) در اوکراین به امضای رییس جمهوری این کشور رسید، برخی از مجرمان می توانند به صورت داوطلبانه به ارتش این کشور بپیوندند.

 به گزارش ایرامکس، «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین قانونی را امضا کرد که به موجب آن برخی از مجرمان اوکراینی می توانند به ارتش بپیوندند.

به گزارش پایگاه خبری «کی یف ایندیپندنت»، پارلمان اوکراین پیش تر لایحه ای را تصویب کرد که بسیج داوطلبانه زندانیان را تسهیل می کند.

بر اساس این لایحه، مجرمانی که به قتل عمد، خشونت جنسی، تولید یا قاچاق مواد مخدر و اقدام علیه امنیت ملی متهم شده اند نمی توانند به ارتش بپیوندند.

همچنین به پیشنهاد کمیته مقابله با فساد در پارلمان اوکراین، قانونگذاران و مقامات ارشد اوکراینی که به اتهام فساد در زندان هستند نیز از این طرح مستثنی هستند.

با این حال، مجرمانی که به جرم قتل غیر عمد در زندان هستند، شامل این طرح خواهند بود.

اوکراین که علاوه بر کمبود تجهیزات، با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است، در ماه مارس این لایحه را مطرح کرد تا بخشی از کمبود نیروی خود را از طریق زندانیانی که مایل به حضور در خط مقدم هستند، جبران کند.

وزیر دادگستری اوکراین اعلام کرد این طرح نه تنها می تواند 20 هزار سرباز تازه نفس به نیروهای مسلح اوکراین اضافه کند، بلکه مشکل ازدحام در زندان های اوکراین را هم حل می کند.

پایان خبر ایرامکس

اوکراین مجرمان را به جنگ می برد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اوکراین مجرمان را به جنگ می برد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اوکراین مجرمان را به جنگ می برد"، کلیک کنید.