این خوردنی ها ناراحتی و اندوه را از شما دور می کنند!

این خوردنی ها ناراحتی و اندوه را از شما دور می کنند!

آفتاب نیوز :

اگر ساعت 11 صبح است و به این فکر می کنید که سراغ یک تکه شکلات بروید تا با چای میل کنید. ساعت 3 بعدازظهر دلتان برای کمی چیپس لک می زند و کمی بعد به بستنی فکر می کنید دنبال علت آن باشید. ما معمولا غذا ها و نوشیدنی هایی را دوست داریم که می دانیم تنها برای مصرف هرازچندگاه خوب اند برخی از این تنقلات می تواند مشکلات اساسی سلامتی مانند بی خوابی یا کمبود ویتامین به دنبال داشته باشند، بنابراین بهتر است از همان اول مراقب باشید. به برخی از این خوراکی های هوس برانگیز در ادامه اشاره می کنیم:

شکلات

شکلات گل سرسبد تنقلات است. مواد غذایی سرشار از قند و چربی مانند شکلات هوس برانگیزند، چون ترشح هورمون هایی مانند دوپامین و سروتونین را که حس خوبی به انسان می دهند، تحریک می کنند. برای همین است که اغلب وقتی ناراحتیم یا استرس داریم، سراغ شکلات می رویم. البته برخی مطالعات نشان داده است که کمبود منیزیم هم میل و اشتیاق به شیرینی را بیشتر می کند.

چیپس

وقتی سراغ چیپس می رویم که ترکیبی از کربوهیدرات، چربی و نمک را هوس کرده باشیم. گاهی اوقات استرس، بی حوصلگی و کسل بودن ما را به سمت این خوراکی می کشاند، زیرا این نوع مواد غذایی نوعی حس آرامش به همراه دارند. البته تمایل به این مواد غذایی از روی عادت هم، چندان غیرعادی نیست.

چیپس یکی از خوراکی هایی است که هوس آن می تواند از کمبود خواب هم خبر بدهد. تحقیقات نشان داده اند که در صورت کمبود خواب، میل به غذا های شور، نشاسته ای و شیرین تا 45 درصد افزایش می یابد؛ بنابراین شاید با پرهیز از صفحات نمایشگر و تنقلات قبل از خواب و همچنین پیروی از ساعت خواب و بیداری ثابت و منظم، بتوان به خواب مفید و کافی دست یافت و هوس چیپس را هم کنترل کرد.

بستنی

ترکیب لبنیات پرچرب و شکر در بستنی ترشح دوپامین را تحریک می کند. دوپامین انتقال دهنده عصبی حس خوب است که مسیر پاداش را فعال می کند. بستنی هم علاوه بر طعم معرکه ای که دارد، عامل آزاد شدن این هورمون است و خوردن آن حس خوبی به وجود می آورد. برای همین ممکن است هنگام ناراحتی و اندوه سراغ بستنی بروید تا روحیه تان عوض شود و کمی شاد شوید. پیشنهاد می کند که برای مقابله با استرس سراغ روش های دیگر مانند ذهن آگاهی، مراقبه و یوگا بروید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این خوردنی ها ناراحتی و اندوه را از شما دور می کنند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این خوردنی ها ناراحتی و اندوه را از شما دور می کنند!"، کلیک کنید.