باقری: نخبگان جهان اسلام برای توقف نسل کشی در فلسطین تلاش کنند

در دیدار نخست وزیر پیشین عراق؛

باقری: نخبگان جهان اسلام برای توقف نسل کشی در فلسطین تلاش کنند

سرپرست وزارت امور خارجه بر ضرورت ایفای نقش نخبگان برجسته جهان اسلام به خصوص در منطقه برای تشدید فشارها بر رژیم اشغالگر و حامیان آن به خصوص آمریکا برای توقف جنایات و نسل کشی در فلسطین تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ایرامکس، عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشین عراق که برای ادای احترام به رییس جمهور و وزیر امور خارجه شهید به تهران سفر کرده، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

عبدالمهدی در این دیدار مراتب تاسف عمیق، تسلیت و همدردی صمیمانه خود را در خصوص شهادت شهدای بزرگوار خدمت ابراز داشت و ضمن ادای احترام، برای ایشان از درگاه الهی طلب علو درجات و مغفرت واسعه الهی کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه در پاسخ به اشاره عبدالمهدی در مورد حجم بالای تعاطف و ابراز همدردی در بین اقشار مختلف مردم و مسیولان و نخبگان عراقی در پی وقوع این حادثه تالم بار، این ابراز احساسات، عواطف و برگزاری مراسم عزاداری مختلف برای گرامیداشت یاد و خاطره خدمتگزاران شهید جمهوری اسلامی ایران در شهر های مختلف عراق را نشانه پیوند های عمیق برادری و دوستی بین دو کشور و ملت دوست و همسایه دانست.

به گزارش ایرامکس، باقری در بخشی از این ملاقات با اشاره به تغییرات و تحولات راهبردی صورت گرفته در عرصه های منطقه ای و بین المللی بعد از عملیات طوفان الاقصی و عملیات وعده صادق، ضرورت ایفای نقش نخبگان برجسته جهان اسلام به خصوص در منطقه برای تشدید فشار ها بر رژیم اشغالگر و حامیان آن به خصوص آمریکا برای توقف جنایات و نسل کشی در فلسطین تاکید کرد.

وی بر نقش برجسته و غیرقابل انکار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، رییس جمهور و وزیر امور خارجه شهید کشورمان در حمایت از محور مقاومت تاکید و بر تداوم با قوت این رویکرد اصولی از سوی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

باقری: نخبگان جهان اسلام برای توقف نسل کشی در فلسطین تلاش کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری: نخبگان جهان اسلام برای توقف نسل کشی در فلسطین تلاش کنند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری: نخبگان جهان اسلام برای توقف نسل کشی در فلسطین تلاش کنند"، کلیک کنید.