بررسی «تاریخ تاریخ‌نگاری ادبیات کودک و نوجوان»

بررسی «تاریخ تاریخ‌نگاری ادبیات کودک و نوجوان»

نشست «تاریخ تاریخ‌نگاری ادبیات کودک و نوجوان» در آستانه روز ملی ادبیات کودک برگزار می‌شود.

به گزارش ایرامکس، انجمن ایرانی تاریخ به مناسبت «روز ملی ادبیات کودک»  این نشست را روز شنبه، ۱۶ تیر  از ساعت ۱۷ در خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در خیابان استاد نجات الهی نبش خیابان ورشو برگزار می‌کند.

سیدعلی کاشفی خوانساری به دعوت انجمن ایرانی تاریخ، تاریخ پردازش و نگارش تاریخ ادبیات کودک در ایران را از دوره قاجار تا به امروز مرور خواهد کرد. معرفی بزنگاه‌ها،  مورخان و آثار برجسته تاریخ‌نگاری ادبیات کودک و نوجوان ایران از اهداف این نشست اعلام شده است.

کاشفی خوانساری، نویسنده و پژوهشگر ادبیات و مطبوعات، بیش از سی کتاب درباره تاریخ ادبیات کودک و چهره‌های آن منتشر کرده است.

۱۸ تیر همزمان با روز درگذشت مهدی آذریزدی نویسنده و مترجم به عنوان روز رسمی ادبیات کودک و نوجوان در کشور اعلام شده است. 

پایان خبر ایرامکس 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بررسی «تاریخ تاریخ‌نگاری ادبیات کودک و نوجوان»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بررسی «تاریخ تاریخ‌نگاری ادبیات کودک و نوجوان»"، کلیک کنید.