بلینکن در دیدار با زلنسکی قول چه برگ برنده ای داد؟

بلینکن در دیدار با زلنسکی قول چه برگ برنده ای داد؟

به گزارش ایرامکس برخی رسانه ها مدعی شدند که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین با اشاره به اینکه کمک نظامی واشنگتن که کی یف مدت ها انتظارش را کشیده، در راه است، تاکید کرده که این بسته تسلیحاتی جدید معادلات را عوض خواهد کرد!

بلینکن صبح دیروز در سفری از پیش اعلام نشده و به منظور برگزاری دیداری محرمانه با مقامات اوکراین، وارد کی یف شد. این چهارمین سفر او به این کشور محسوب می شود و پس از تصویب لایحه کمک نظامی 61 میلیارد دلاری واشنگتن برای کی یف، صورت گرفته است.

به نقل از ایرامکس هرچند هنوز هیچ بیانیه رسمی درباره دیدار بلینکن و زلنسکی منتشر نشده است اما آسوشیتدپرس و رویترز مدعی شدند که دیپلمات آمریکایی به زلنسکی گفته است که «کمک در راه است. بخشی از آن همین حالا رسیده و عمده آن هم خواهد رسید. این بسته تفاوتی حقیقی را در جنگ جاری با روسیه در میدان نبرد رقم خواهد زد.»

براساس گزارش تام بیتمن، خبرنگار بی بی سی جهانی که در این سفر بلینکن را همراهی می کند، زلنسکی در طول جلسه بارها تاکید کرده است که نیروهای اوکراین شرایط سختی را به ویژه در جبهه شرقی سپری می کنند.

موفقیت های اخیر روسیه در میدان نبرد و پیشروی و تصرف چندین و چند روستا در منطقه راهبردی «خارکیف»، باعث شده است تا کی یف شمار زیادی از نیروهای خود را از دونباس به این منطقه اعزام کند. در سوی دیگر، تحلیلگران نظامی می گویند که حملات روسیه می تواند برای کی یف به یک «کابوس» بدل شود و آنها را به سمت مذاکره صلح با مسکو سوق دهد.

311311

بلینکن در دیدار با زلنسکی قول چه برگ برنده ای داد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلینکن در دیدار با زلنسکی قول چه برگ برنده ای داد؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلینکن در دیدار با زلنسکی قول چه برگ برنده ای داد؟"، کلیک کنید.