بهترین زمان مصرف ویتامین D

بهترین زمان مصرف ویتامین D

آفتاب نیوز :

مصرف ویتامین D در صبح یا شب، به چند عامل بستگی دارد. یکی از مهم ترین عواملی که باید در نظر داشت این است که ویتامین D محلول در چربی است، به این معنی که وقتی در کنار منبع چربی رژیم غذایی مصرف شود، بهتر جذب می شود. برخی از مواد غذایی غنی از چربی عبارتند از: کره بادام زمینی، لبنیات پرچرب یا شیر غیر لبنی و زیتون.

مصرف ویتامین D در صبح

اگر می خواهید مکمل ویتامین D خود را صبح ها مصرف کنید، آن را در کنار صبحانه یا بعد از اتمام وعده غذایی بخورید. این روش خوبی برای افرادی است که همیشه به برنامه صبحگاهی پایبند هستند و در غیر این صورت ممکن است بعداً مصرف مکمل های خود را فراموش کنند.

مصرف ویتامین D در شب

مصرف ویتامین D را می توان شب ها هم مصرف کرد؛ به شرطی که آن را با شام، میان وعده عصر یا مدت کوتاهی پس از صرف غذا مصرف کنید. این روش برای افرادی که عادت به صبحانه خوردن ندارند، مناسب است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهترین زمان مصرف ویتامین D" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهترین زمان مصرف ویتامین D"، کلیک کنید.