بیانیه شدیداللحن عربستان سعودی علیه اسراییل

بیانیه شدیداللحن عربستان سعودی علیه اسراییل

به گزارش ایرامکس وزارت امور خارجه عربستان سعودی، ظهر امروز (دوشنبه)، اعلام کرد: «پادشاهی عربستان سعودی قویا تداوم کشتار [فلسطینیان] توسط نیروهای اشغالگر اسراییلی و ادامه حمله به غیرنظامیان بی دفاع را محکوم و تقبیح می کند.»

به نقل از ایرامکس در ادامه این بیانیه مشخصا به حمله اخیر جنگنده های اسراییلی به غیرنظامیان فلسطینی در نزدیکی انبارهای آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در شمال غرب رفح اشاره شده است.

جنگنده های اسراییلی در واپسین ساعات شامگاه یکشنبه چادر گروهی از آوارگان فلسطینی را در منطقه رفح (جنوب غزه) بمباران کردند. اقدامی که به دنبال آن دست کم 40 شهروند فلسطینی به شهادت رسیدند و ده ها نفر دیگر مجروح شدند.

وزارت خارجه عربستان سعودی در پایان اعلام کرد تداوم نقض قطعنامه ها، قوانین و پروتکل های بشری را قاطعانه مردود می داند و از جامعه بین الملل می خواهد برای توقف کشتار مردم فلسطین توسط نیروهای اسراییلی و به منظور جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی بی سابقه در غزه فورا وارد عمل شود.

حمله جنگنده های اسراییلی به آوارگان فلسطینی واکنش بسیاری از کشورهای منطقه و جهان را به همراه داشته است.

کشورهای مصر، قطر، کویت، یمن، اسپانیا، آلمان، ایرلند و… بلافاصله با صدور بیانیه ای حمله رژیم اسراییل به آوارگان فلسطینی در منطقه پرجمعیت رفح در جنوب غزه را محکوم و از آن انتقاد کرده اند.

تاکنون حدود 36 هزار فلسطینی در حملات اسراییل به نوار غزه به شهادت رسیده اند که طبق اعلام وزارت بهداشت غزه، اکثر شهدا زن، کودک و افراد مسن بوده اند.

311311

بیانیه شدیداللحن عربستان سعودی علیه اسراییل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه شدیداللحن عربستان سعودی علیه اسراییل" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه شدیداللحن عربستان سعودی علیه اسراییل"، کلیک کنید.