تاکید علی‌اف بر گسترش کردیور شمال-جنوب

تاکید علی‌اف بر گسترش کردیور شمال-جنوب

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان امروز – چهارشنبه – گفت این کشور نسبت به گسترش زیرساخت‌های کریدور حمل‌ونقل بین‌المللی شمال-جنوب مصمم است.

به گزارش ایرامکس، «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای در آستانه، پایتخت قزاقستان حین گفت‌وگو با «ولادیمیر پوتین» همتای روسی‌اش بیان کرد: «ما مصمم هستیم زیرساخت‌های کریدور شمال-جنوب را در خاک آذربایجان گسترش دهیم.»

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از رئیس‌جمهور آذربایجان گزارش کرد: «اگرچه این گذرگاه از نظر فیزیکی وجود دارد، اما با اهدافی که شرکا و همسایگان ما در مورد استفاده حداکثری از این پروژه دارند، مطابقت ندارد.»

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه نیز به نوبه خود گفت: «مایلم به برنامه‌ها در حوزه زیرساخت‌ها اشاره کنم و البته کریدور شمال-جنوب که موضوع اصلی در اینجا همین است.»

وی افزود: همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان روسیه و آذربایجان به طور مثبتی در حال توسعه است.

کردیور حمل‌ونقل بین‌المللی «شمال – جنوب» یک مسیر چند وجهی از سنت پترزبورگ به بندر بمبئی هند است. طول این گذرگاه ۷.۲ هزار کیلومتر است و در داخل آن سه مسیر وجود دارد: مسیر خزری (با استفاده از راه آهن و بنادر) و هم‌چنین مسیرهای زمینی غربی و شرقی.

پایان خبر ایرامکس

تاکید علی‌اف بر گسترش کردیور شمال-جنوب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید علی‌اف بر گسترش کردیور شمال-جنوب" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید علی‌اف بر گسترش کردیور شمال-جنوب"، کلیک کنید.