ترکیه حمله رژیم صهیونیستی به رفح را محکوم کرد

ترکیه حمله رژیم صهیونیستی به رفح را محکوم کرد

به گزارش ایرامکس،«جودت ییلماز» معاون رییس جمهور ترکیه در خصوص آغاز مرحله نخست عملیات نظامی ارتش اسراییل در رفح گفت: «اسراییل یک روز پس از تایید پیشنهاد قطر و مصر درخصوص آتش بس توسط حماس به رفح حمله و موردی جدید به جنایات جنگی که از هفتم اکتبر در فلسطین مرتکب شده است، اضافه کرد.»

معاون رییس جمهور ترکیه در ادامه افزود «نتانیاهو و یارانش مرتکب جنایت علیه بشریت شدند و صاحبان قدرت که سکوت کردند دیر یا زود در برابر بشریت پاسخگو خواهند بود.»

به گزارش ایرامکس به نقل از جروزالم پست، روز دوشنبه کابینه رژیم صهیونیستی آغاز مرحله نخست حمله زمینی به غزه را تصویب و با انتشار اطلاعیه های رسمی در فضای حقیقی- مجازی خواهان تخلیه شرق رفح از افراد غیرنظامی شد.

شامگاه ششم فوریه اسماعیل هنیه در تماس تلفنی با امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه و تمیم بن حمد آل الثانی امیر قطر از پذیرش آتش بس و اعلام پاسخ خود به قاهره و دوحه خبر داد.

پس از اعلام موافقت جنبش حماس با پیشنهاد آتش بس بازیگران میانجی، منابع اسراییلی مدعی شدند «عملیات نظامی در رفح حمله گسترده نبوده و صرفاً عملیاتی محدود» است.

پیش از این مصر، برزیل و ونزویلا نیز آغاز عملیات رژیم صهیونیستی به شهر رفح را محکوم کردند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکیه حمله رژیم صهیونیستی به رفح را محکوم کرد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکیه حمله رژیم صهیونیستی به رفح را محکوم کرد"، کلیک کنید.