تعلیم و تربیت احیاکننده تمدن عظیم اسلامی است

تعلیم و تربیت احیاکننده تمدن عظیم اسلامی است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: نقش تعلیم تربیت به عنوان احیاکننده تمدن عظیم اسلامی باید به عنوان اصل در اولویت دانشگاه ها قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ایرامکس، محمدحسین رنجبر، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در جلسه هییت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس روز معلم را نقطه عطفی در تاریخ کشور اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: تعلیم و تربیت مهم ترین رکن تعالی و پیشرفت جوامع و ابزار جدی برای ارتقای سرمایه های انسانی و اجتماعی کشور بوده و نباید فقط در یک روز یا یک هفته خلاصه شود؛ بلکه این روز باید پیش درآمدی بر حرکت های نوین فرهنگی در حوزه تعلیم، تربیت و آموزش باشد.

وی  با تاکید بر نقش تعلیم و تربیت در اسلام و تحقق آرمان های متعالی انقلاب اسلامی در سایه آموزه های دینی افزود: نقش تعلیم تربیت به عنوان احیاکننده تمدن عظیم اسلامی باید به عنوان اصل در اولویت دانشگاه ها قرار گیرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان  شهید مطهری را نمونه بارز انسان تعلیم یافته و تربیت شده در حوزه مبانی دینی معرفی کرد و گفت: تفکرات و اندیشه های بی نظیر این شهید فرهیخته؛ راهگشای حرکت های بزرگ فرهنگی در زمان خود شد، توانست تغییرات شگرفی را در حوزه تعلیم و تربیت و شناخت مبانی دینی و اخلاقی در اختیار ما قرار دهد و حرکت جامعه را به این سمت وسو رقم بزند.

رنجبر، تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و توانمند را از اهداف حرکت های نوین دانشگاه آزاد خواند و اضافه کرد: رویکرد تحولی هم در مبانی نظری و اهداف و هم در ساختارها، روند ها و فرآیند ها و روش ها باید مبتنی بر ارزش های اسلامی به سرعت جامه عمل بپوشد و با سرعت در راستای تحولات سریع اجتماعی، فناورانه و متاثر از تحولات جهانی به منظور بقا، خلق و آفرینش آینده مطلوب باشد.

وی مسیولیت خطیر دانشگاهیان دانشگاه آزاد را در تحقق سیاست های کلی نظام، گام دوم انقلاب و نقشه مهندسی فرهنگی و علمی کشور به ویژه سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی را مهم و حیاتی برشمرد و عنوان کرد: بالا رفتن بصیرت انقلابی، انگیزه جهادی و تبیین عملکرد و انسجام بخشیدن و تقویت شبکه های ارتباطی و هم افزایی در بهره گیری از خلاقیت ها و نوآوری همکاران دانشگاهی می تواند در عملیاتی ساختن بسیاری از این برنامه و تحقق اهداف دانشگاه نتایج خوبی حاصل کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعلیم و تربیت احیاکننده تمدن عظیم اسلامی است" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعلیم و تربیت احیاکننده تمدن عظیم اسلامی است"، کلیک کنید.