تمام رکوردهای آقای نابغه را ببینید

به گزارش خبرگزاری ایرامکس؛ منچسترسیتی در سی و هشتمین هفته رقابت های لیگ برتر انگلیس در خانه، وستهم یونایتد را شکست داد و با کسب سه امتیاز این بازی، برای چهارمین بار متوالی فاتح این رقابت ها شد.

رکوردهای پپ

*به گزارش دیلی میل، لیگ برتر انگلیس در سال 1991 تشکیل شد و از آن زمان تاکنون هیچ مربی یا تیمی موفق نشده بود چهار بار متوالی قهرمان شود. پپ گواردیولا و منچسترسیتی اولین ها را ثبت کردند و توانستند به این مهم برسند.

*پپ برای دومین بار در دوران حرفه ای خود یک فصل را بدون باخت در بازی های خانگی پشت سر گذاشت. این اتفاق برای اولین بار در فصل 2010-2009 رخ داد که او توانست بارسلونا را بدون شکست در بازی های خانگی قهرمان کند. بارسلونا در آن فصل 99 امتیاز کسب کرد و از ریال مادرید پیشی گرفت. درست مثل 14 سال پیش، پپ دوباره بدون شکست در بازی های خانگی قهرمان شد.

*فیل فودن 23 ساله برای ششمین بار قهرمان لیگ برتر شد. او با این سن، قهرمانی های بیشتری نسبت به وین رونی یا جان تری دو اسطوره بزرگ یونایتد و چلسی دارد.

*ادرسون، دروازه بان منچسترسیتی، رکورددار جدید قهرمانی در لیگ برتر بین بازیکنان آمریکای جنوبی است. ادرسون اکنون شش قهرمانی در لیگ برتر دارد که یک قهرمانی بیشتر از فرناندینیو و سرخیو آگویرو است. این دو بازیکن هر کدام پنج بار قهرمان شدند.

*رودری زننده گل سوم مقابل وستهم، پنجاهمین بازی متوالی بدون باخت خود در لیگ برتر را انجام داد. تنها سول کمپل بیش از او در بازی های متوالی شکست نخورده است.

*در مجموع، گواردیولا در حال حاضر شش قهرمانی در لیگ برتر را به دست آورده است. در کل فقط سر الکس فرگوسن با 13 قهرمانی بیش از مربی اسپانیایی قهرمانی آورده است.

تمام رکوردهای آقای نابغه را ببینید

چه کسانی هم تراز پپ هستند؟

جورج رمزی با استون ویلا شش قهرمانی را به دست آورد. باب پیزلی هم در دهه های 1970 و 1980 با لیورپول شش قهرمانی در لیگ به دست آورد.

گواردیولا به مدت 16 سال در بالاترین سطح مربیگری کرده است. در این مدت، تنها سه مربی توانستند پپ را از قهرمانی در لیگ محروم کنند؛ ژوزه مورینیو در سال 2012، آنتونیو کونته در سال 2017 و یورگن کلوپ در سال 2020. در همه سال های دیگر، گواردیولا همیشه قهرمان شد.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمام رکوردهای آقای نابغه را ببینید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمام رکوردهای آقای نابغه را ببینید"، کلیک کنید.