تولید لوکوموتیوهای برقی، هیبریدی و هوشمند به زودی

تولید لوکوموتیوهای برقی، هیبریدی و هوشمند به زودی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم رونمایی از لوکوموتیوmap30 صنعتی شدن را یک ضرورت دانست و گفت: این محصول امروز است که تولید و تمام شد؛ ما محصول فردا می خواهیم. لکوموتیو برقی، لوکوموتیو هیبریدی و لوکوموتیو هوشمند خواسته ما است.

به گزارش ایرامکس، امروز مراسم رونمایی از لوکوموتیو باری map30 و موتور MP610 با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر راه و شهرسازی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و مهندسان گروه صنعتی مپنا در محل کارخانه لوکوموتیو مپنا برگزار شد.

عباس علی آبادی- وزیر صنعت، معدن و تجارت- در این مراسم با بیان اینکه صنعت ایران و به ویژه صنایع هایتک همچون مپنا افتخارآمیز هستند گفت: صنعتی شدن برای ما یک ضرورت است و برای این صنعتی شدن بایستی برای آن بازار ایجاد کنیم، این لوکوموتیو که امروز رونمایی شد، محصول امروز است که تولید و تمام شد؛ ما محصول فردا می خواهیم. لکوموتیو برقی، لوکوموتیو هیبریدی و لوکوموتیو هوشمند خواسته ما است.

وی افزود: زمانی با چینی ها قراردادهایی داشتیم که برای ما لوکوموتیو بسازند و سپس به تدریج آن ها را داخلی سازی کنیم؛ اما بعد، تصمیم گرفتیم که خودکفا عمل کرده و روی پای خود بدون هیچ پشتیباتی بایستیم و با اتکاء به مهندسان و توانمندی داخلی، تولید محصول داشته باشیم. نتیجه این شده است که محصول امروز، تجاری و یکی از بهترین محصولات مپناست. 

مقام عالی وزارت صمت، خاطر نشان کرد: الگوبرداری ها از نمونه در دسترس صورت گرفت و ابتدا محصول map24 را به روز و ایرادات آن را برطرف کردیم و امروز به map30 رسیدیم.

علی آبادی ادامه داد:  این موتور، یک محصول فرعی است که در حوزه های برق، دریا (شناورها) و در حوزه ریلی، کمک رسان ماست؛ سال ها در کشور به دنبال تولید موتور 4000 اسب بودیم که انجام شد و به پشتوانه همین ظرفیت های موجود، به زودی لوکوموتیو برقی و لوکوموتیو هوشمند خواهیم داشت و عرضه خواهد شد. در ادامه لوکوموتیو برقی و هیبریدی هم تولید خواهیم کرد. انتظار (دست یافتنی)  از مپنا، لوکوموتیوهای آینده که هوشمند، برقی و هیبریدی هستند، است. 

وزیر صمت تصریح کرد: صنعت حمل ونقل ریلی یکی از مهمترین گذرگاه ها است؛ بایستی بر صنعت ریلی به صورت اساسی سرمایه گذاری کنیم. خوشبختانه در کشور از ظرفیت نیروی انسانی فراوان هم بهره مند هستیم و به سرعت می توان ظرفیت ایجاد کرد. به جرات بنده می توانم اعلام کنم که هیچ محدودیتی نداریم. ضمن اینکه اراده دولت نیز این است که منویات مقام معظم رهبری را مبنی بر تقویت تولید که در راستای حمایت از ساخت داخل است را با تمام قوا پیگیری کنیم. 

ادامه دارد…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولید لوکوموتیوهای برقی، هیبریدی و هوشمند به زودی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولید لوکوموتیوهای برقی، هیبریدی و هوشمند به زودی"، کلیک کنید.