جزییاتی از آغاز به کار نخستین «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد تبریز

رنجبران تشریح کرد؛

جزییاتی از آغاز به کار نخستین «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد تبریز

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، جزییاتی از آغاز به کار نخستین «رویداد صدرا» با حضور بیش از 70 شرکت صنعتی در واحد تبریز را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ایرامکس، نمایشگاه نخستین «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با حضور مسیولان افتتاح و کار خود را آغاز کرد.

صدرا مخفف «دانشگاه، صنعت و راه اشتغال» است که با حضور بیش از 70 شرکت های بزرگ و کوچک صنعتی در سالن چندمنظوره شهید بیوک منیرسرابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز فعالیت خود را آغاز کرد.

جزییاتی از آغاز به کار نخستین «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد تبریز

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و واحد تبریز حاشیه گشایش نمایشگاه نخستین «رویداد صدرا» به خبرنگار ایرامکس گفت: امروز خانواده ها برای فرزندانشان از دانشگاه صرفاً مدرک نمی خواهند، بلکه تضمین آینده می خواهند. اگر دانشگاهی بتواند تضمین آینده برای فرزندان خانواده ها ایجاد کند، به آن دانشگاه رجوع می کنند، درغیراینصورت آن دانشگاه از گردونه فعالیت در حوزه آموزش عالی حذف خواهد شد.

آرش رنجبران افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یک میلیون و 800 دانشجو دارد و این افزایش دانشجو به اقدامات مهم دانشگاه آزاد اسلامی برمی گردد که یکی از آنها نمایشگاه صدراست؛ صدرا مخفف «صنعت، دانشگاه و راه اشتغال» است که برای ارتباط صنعت و دانشگاه یک نمایشگاهی ایجاد می شود و در همین مکان دانشجو یان با توانمندی های صنایع آشنا می شوند و صنایع هم نیرو هایی که می خواهند در قالب های مختلف از بین دانشجویان انتخاب می کنند و این یک پلی برای این ارتباط است.

وی متذکر شد: در دانشگاه آزاد اسلامی طرح مهمی به اسم طرح پویش داریم که دانشجویان همزمان با تحصیل دو یا سه روز از تحصیل خود را در صنعت می گذرانند.

جزییاتی از آغاز به کار نخستین «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد تبریز

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و واحد تبریز در ادامه توضیح داد: در حال حاضر یک هزار و 200 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در طرح پویش فعالیت می کنند و دانشجو هنگام حضور یک بخشی از درآمدش را کسب می کنند که برای شهریه شان هزینه می شود و در کنار آن کار هم یاد می گیرند.

رنجبران مطرح کرد: فارغ التحصیلانی که در طرح پویش شرکت می کنند صنعت را تجربه کرده اند و تا حدودی مهارت اولیه دارند.

وی از امضای یک تفاهم نامه با خوشه صنعتی اتاق بازرگانی خبر داد و یادآور شد: تمام صنایعی که در این خوشه هستند، کنار دانشگاه قرار گرفته اند و درباره حضور دانشجو در صنایع همکاری می کنند، همه اینها بستری است تا دانشجویان مهارت لازم را کسب کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و واحد تبریز افزود: دانشگاه هایی برقرار می مانند که روی افزایش مهارت و توانمندی سرمایه گذاری و کار کنند این نمایشگاه یکی از آن بخش هاست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییاتی از آغاز به کار نخستین «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد تبریز" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییاتی از آغاز به کار نخستین «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد تبریز"، کلیک کنید.