جلالی:یک جا بگویید که گفتم تیم ملی قهرمان می شود

جلالی:یک جا بگویید که گفتم تیم ملی قهرمان می شود

جعفر برزگر؛ همین یکی دو روز قبل بود که با جلال چراغپور درباره عملکرد تیم ملی در جام ملت های آسیا گفتگوی تقریبا مفصلی داشتیم. او در بخشی از صحبت هایش با اشاره به حضور بعضی مدرسان در فدراسیون فوتبال خواهان پاسخگویی آن ها در این خصوص شدند. او مدعی شد که: «آقای جلالی به عنوان تکنیکال دایرکتور یا مدیرفنی فدراسیون فوتبال که قبل از بازی ها به ضرس قاطع از قهرمانی تیم ملی صحبت می کردند امروز به خاطر پست و جایگاه شان باید پاسخگوی سوالات فنی جامعه فوتبال باشند.آقای محصص که سال ها مدرس AFC هستند یا آقای معینی که سال ها در فدراسیون حضور دارند هم باید جوابگو باشند..ما بالای 200 مدرس داریم و انتظار می رود 4 نفرشان الان صحبت کنند.بیش از 50 ساعت برنامه تلویزیونی درباره جام ملت ها داشتیم اما هیچکس به موضوع اصلی فوتبال ما اشاره نداشت.» به همین دلیل با مجید جلالی در این باره صحبت کردیم.

*آقای چراغپور در گفتگو با ما مدعی شد که شما،آقای محصص و معینی به واسطه جایگاهی که در فدراسیون دارند باید پاسخگوی نتایج تیم ملی باشند. حتی گفتند که شما از قهرمانی تیم ملی قبل از جام صحبت کرده بودید.

اول این که من حدود 50 روز است که در فدراسیون فوتبال سمت گرفتم.در تمام این مدت روی تجربیاتمختلف،چالش ها و گذشته مطالعه کردم تا برنامه ریزی خوبی انجام دهیم.نکته دوم، شما یک جا را بیاورید که من گفته باشم تیم ملی قهرمان می شود. من گفتم اگر جزو 4 تیم برویم موفق بودیم و الان هم همین نظر را دارم.

*قبل از جام این مصاحبه را انجام دادید و…

بله گفتم،ما به طور کلی، فقط تا یک جاهایی می توانیم بالا برویم. به نظر من حتی اگر جزو 4 تیم برتر هم قرار بگیریم کار بزرگی کرده ایم. چون ظرفیت هایی که از جمیع جهات در اختیار داریم، فقط تا همین حدود می تواند ما را بالا ببرد. حتی گفتم همه تیم ها یک درصد مشخصی شانس قهرمانی دارند و فوتبال همیشه یک جایگاه 10 درصدی برای اتفاقات غیرمنتظره در نظر می گیرد. اما حتی اگر هم ما در این جام قهرمان شویم، مطمین باشید دلیل برتری یا پیشرفت فوتبال ما نخواهد بود و صرفا یک اتفاق بوده است.»

*شما دلیل نتیجه نگرفتن تیم ملی را چطور ارزیابی می کنید؟

ببینید اگر ما به خواهیم دنبال مقصر باشیم باید بگویم هر کسی که عضو خانواده فوتبال بوده به طریقی مصر است.این نیست که همه کنار بکشیم، اگر همین رویه 50 سال اخیر را در پیش بگیریم باز هم 50 سال آینده را می بازیم.باز هم تاکید می کنم هر کسی از مدیر،مربی، بازیکن، رسانه و همه اهالی فوتبال هر کدام به اندازه خودشان در این عقب ماندگی سهیم هستند.اگرچه حضور در جمع 4 تیم را نتیجه خوب می بینم. البته در زمان مناسب درباره عملکرد تیم ملی ر جام ملت ها صحبت خواهم کرد.

*به نظر شما قطر شایسته قهرمانی بود

من می خواهم بگویم اگر قطر قهرمان نشود چه تیمی قهرمان شود. شما بروید ببینید ان ها چه کار کردند. قهرمان های 4-5 دوره قبلی چه تیم هایی بود.قطر(2 مرتبه)، استرالیا،ژاپن و عربستان.

*شما شانس در فوتبال را قبول دارید؟

شانس یک هویت و یک شاخصه دارد..شانس بر اساس تلاش،برنامه ریزی اصولی و هزینه کرد شما به دست می آید. البته هم ان طور که گفتم درباره تمام این مقوله ها می توان و باید به طور مفصل صحبت کرد.

*سوال آخر درباره اردن که شگفتی ساز جام بود.

واقعا تیم خوبی بودند که برنامه ریزی دقیقی هم انجام داده و بر اساس آن پیشرفت چشمگیری داشتند.

251 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جلالی:یک جا بگویید که گفتم تیم ملی قهرمان می شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جلالی:یک جا بگویید که گفتم تیم ملی قهرمان می شود"، کلیک کنید.