جهان برابر تحریم های غیرقانونی در حوزه سلامت بایستد

جهان برابر تحریم های غیرقانونی در حوزه سلامت بایستد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر شعار “همه برای سلامتی، سلامت برای همه”، از جامعه جهانی خواست تا در برابر تحریم های یکجانبه غیرقانونی در حوزه سلامت، بایستد.

به گزارش ایرامکس، دکتر بهرام عین اللهی، در هفتاد و هفتمین مجمع سالیانه سازمان بهداشت جهانی در ژنو سوییس، طی سخنرانی در مراسم افتتاحیه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رییس جمهور شهید، دکتر رییسی و هیات همراه شان، گفت: همانطور که ما در سوگ درگذشت رییس جمهور فقید و وزیر فقید امور خارجه و دیگر مقامات کشورمان در این دوران سخت هستیم، متعهدیم که بدون وقفه به تلاش های مجدانه ایشان در حوزه سلامت ادامه دهیم.

وی افزود: رییس جمهور فقید، آیت الله رییسی تمام تلاش خود را برای خدمت به ملت ایران و ارتقای کیفیت زندگی از طریق ارتقای سلامت همگان به کار گرفت.

عین اللهی در ادامه به تصویری از شهید دکتر رییسی که تنها گوشه ای از تلاش ها و خدمات مجدانه ایشان به مردم ایران را به تصویر کشیده بود، اشاره و بیان کرد: این عکس گوشه ای از خدمات ایشان به کودکان و حوزه سلامت را نشان می دهد. سلامت، آرامش و زندگی، هدیه ایشان به کودکان  بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در ادامه بیان کرد: در حالیکه ما اینجا در ژنو در مجمع جهانی بهداشت ملاقات می کنیم، اقدامات نسل کشی علیه مردم فلسطین انجام می شود. بیایید همه برای شعار “همه برای سلامتی، سلامت برای همه” اقدام و تلاش کنیم.

وی گفت: امیدواریم رای مثبت مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد عضویت فلسطین، گام مهمی برای به رسمیت شناختن و تضمین حقوق مشروع فلسطینیان از جمله حق تعیین سرنوشت آنها باشد.

عین اللهی در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت حیاتی سلامت خانواده و سیستم ارجاع به عنوان یکی از اولویت های جمهوری اسلامی ایران، گفت: بر این باوریم که تدوین برنامه های آموزشی پزشکی خانواده با رویکرد کل نگر تحت عنوان سلامت خانواده، تضمین کننده تمامی ابعاد سلامت در خانواده، در نهایت منجر به ارایه مراقبت های موثر، بهبود خدمات بیماران و کاهش بار زیرساخت های بهداشتی و درمانی می شود؛ با حمایت دولت، خدمات سرپایی و بستری برای کودکان زیر 7 سال در ایران رایگان شده است.

وزیر بهداشت کشورمان خاطرنشان کرد: ما متعهد هستیم که مراقبت های بهداشتی را به عنوان بالاترین اولویت خود حفظ کنیم و با تخصیص منابع کافی، در مواجهه با محدودیت های اقتصادی خارجی مداوم و فزاینده ناشی از اقدامات قهری یکجانبه غیرقانونی، به پیشرفت چشمگیر خود در بخش سلامت ادامه دهیم. انتظار برحق ما از جامعه جهانی این است که در برابر تحریم های یکجانبه غیرقانونی در حوزه سلامت بایستد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، مجمع جهانی بهداشت طبق برنامه هر ساله با حضور 192 تن از وزرای بهداشت کشورهای عضو در مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو برگزار می شود. “همه برای سلامت، سلامت برای همه” شعال امسال مجمع جهانی بهداشت انتخاب شده است.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جهان برابر تحریم های غیرقانونی در حوزه سلامت بایستد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جهان برابر تحریم های غیرقانونی در حوزه سلامت بایستد"، کلیک کنید.