حرکت جدید و مهم ایران و روسیه/ توافقی که مانع مزاحمت برای تهران و مسکو می شود

حرکت جدید و مهم ایران و روسیه/ توافقی که مانع مزاحمت برای تهران و مسکو می شود

به گزارش ایرامکس،  الکساندر نواک تاکید کرد: «این مورد به ما اجازه می دهد به کسانی که می خواهند مانع توسعه اقتصاد ما شوند وابسته نباشیم».

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه گفت که روسیه و ایران تقریبا به طور کامل پرداخت های بین کشورها را به ارزهای ملی و سیستم های پیام رسانی بانکی خود منتقل کرده اند.

به گزارش ایرامکس، وی در مراسم گرامیداشت چهل وپنجمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: ما تقریبا به طور کامل به تسویه ارزهای ملی و انتقال پیام های بانکی با استفاده از سیستم های ملی خود روی آورده ایم. ما واقعا اشتراکات زیادی داریم و در قالب دوجانبه و چندجانبه کار می کنیم.

نواک افزود: دوستان ایرانی ما به سازمان همکاری شانگهای و بریکس پیوسته اند همچنین پتانسیل زیادی برای توسعه همکاری با روسیه و همه کشورهای عضو این سازمان وجود دارد.

در ماه مه 2022، معاون نخست وزیر گفت که روسیه و ایران توافق کردند تا حد امکان به تسویه حساب های متقابل با ارزهای ملی روی بیاورند.

نواک خاطرنشان کرد: کشورها در حال مذاکره درباره نحوه اتصال سیستم های پرداخت میر و شتاب همچنین سیستم های ملی انتقال پیام های مالی هستند.

311311

حرکت جدید و مهم ایران و روسیه/ توافقی که مانع مزاحمت برای تهران و مسکو می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حرکت جدید و مهم ایران و روسیه/ توافقی که مانع مزاحمت برای تهران و مسکو می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حرکت جدید و مهم ایران و روسیه/ توافقی که مانع مزاحمت برای تهران و مسکو می شود"، کلیک کنید.