حزب الله پایگاه ارتش اسراییل را درهم کوبید +فیلم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین ایرامکس، رسانه های اسراییلی امشب (پنج شنبه) از حملات شدید موشکی از سمت لبنان خبر دادند و پس از آن حزب الله با انتشار اطلاعیه ای از حمله دقیق به مقر نظامی «برانیت» و پایگاه راهبردی «مرون» خبر داد.

به نوشته المنار، در اطلاعیه حزب الله آمده است که پایگاه «مرون» با موشک های «فلق» به طور دقیق مورد هدف قرار گرفته شده است. حزب الله گفت که این حمله در حمایت از مردم غزه و در پاسخ به حملات رژیم اسراییل علیه روستاها و غیرنظامیان که آخرین آن در شهر «النبطیه» رخ داد، صورت گرفته است.

منابع اسراییلی نیز خبر دادند دست کم 9 موشک از مبدا لبنان به سمت پایگاه مرون در شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

نهاد رسانه ای الاعلام الحربی مقاومت اسلامی لبنان نیز با انتشار ویدیویی از حمله دقیق به مقر نظامی «برانیت» با موشک «برکان» در نزدیکی مرز لبنان خبر داد.

 

حزب الله لبنان، روز سه شنبه، (17 بهمن) نیز اعلام کرد که پادگان « رامیم» در نوار مرزی لبنان و فلسطین اشغالی را هدف موشک قرار داده است.

حمله امروز به پایگاه «مرون» در حالی است که این پایگاه راهبردی پیش از این نیز دو مرتبه هدف قرار گرفته شده بود، یک بار در 6 ژانویه و دیگر بار در 23 ژانویه که در هر دو مورد نیز اهداف به طور دقیق مورد هدف قرار گرفتند.

پایگاه مرون یک مقر حیاتی برای اسراییل به شمار می رود که بر فراز بلندی های «جبل الجرمق» که بزرگترین کوه شمال فلسطین اشغالی است، واقع شده و نقش جمع آوری اطلاعات، مدیریت حملات هوایی و نظارت بر جبهه شمالی اسراییل را بر عهده دارد.

پایگاه مرون به عنوان مرکز اصلی مدیریت، نظارت و کنترل هوایی در این منطقه، نقش مهمی در تضمین آنچه که اسراییل «حاکمیت و امنیت هوایی» در منطقه شمالی می نامد، ایفا می کند. همان نقشی که پایگاه «میتسپه رامون» در جنوب فلسطین، در صحرای نقب دارد.

حزب الله پایگاه ارتش اسراییل را درهم کوبید +فیلم

 

پایان پیام/
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

حزب الله پایگاه ارتش اسراییل را درهم کوبید فیلم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حزب الله پایگاه ارتش اسراییل را درهم کوبید +فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حزب الله پایگاه ارتش اسراییل را درهم کوبید +فیلم"، کلیک کنید.