حماس: قطعنامه شورای امنیت را پذیرفتیم

حماس: قطعنامه شورای امنیت را پذیرفتیم

یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که این جنبش با قطعنامه شورای امنیت درخصوص جنگ غزه و آمادگی این جنبش برای مذاکره درباره آن موافقت کرده است.

به گزارش ایرامکس، سامی ابوزهری، یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در جریان گفت وگو با خبرگزاری رویترز خاطرنشان کرد این جنبش با قطعنامه شورای امنیت درخصوص جنگ غزه، خروج اشغالگران و تبادل اسرا و نیز آمادگی این جنبش برای مذاکره درخصوص آن موافقت کرده است.

سامی ابوزهری همچنین تصریح کرد دولت آمریکا برای عمل کردن به تعهدات خود و ملزم کردن رژیم اشغالگر به توقف فوری جنگ در راستای اجرای قطعنامه شورای امنیت، با یک آزمون واقعی روبه رو است.

این اظهارات پس از آن بیان شد که قطعنامه پیشنهادی آمریکا مبنی بر توقف درگیری ها در غزه دوشنبه شب با 14 رای موافق و رای ممتنع روسیه در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید و جنبش حماس از آن استقبال کرد.

در همین حال اسامه حمدان، از رهبران جنبش حماس عملکرد وزیر خارجه آمریکا در مذاکرات آتش بس را یکی از موانع موجود دانست و تاکید کرد که تحت فشار گذاشتن میانجی ها هرگز کمکی به تغییر موضعگیری جنبش حماس نخواهد کرد.

حمدان امروز سه شنبه در گفتگو با وب سایت تلویزیون «العربی» اظهار کرد: جنبش به تمام ایده های ارایه شده برای آتش بس در نوار غزه پاسخ مثبت داد.

حمدان تاکید کرد: ما خواستار برقراری آتش بس دایمی بوده و برای قراردادی عادلانه به منظور تبادل اسرا آماده هستیم.

این رهبر حماس با اشاره به اینکه قطعنامه شورای امنیت با وجود اشکالاتی که دارد، بر توقف دایمی جنگ و عقب نشینی اشغالگران از نوار غزه تاکید دارد، گفت: تا زمانی که رژیم اشغالگر موافقت نکند، این قطعنامه هرگز اجرا نخواهد شد.

او افزود: این قطعنامه دارای نکاتی است که ما آنها را قبول نداریم اما اساس آن مثبت است.

حمدان در ادامه گفت: آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا یکی از موانع رسیدن به توافق است چراکه او تنها مطابق خواست اسراییل عمل می کند و اشکال در اینجا موضعگیری آمریکاست و بلینکن باید دقیق تر باشد.

این رهبر حماس در پایان تاکید کرد: تمام عملیات های مختل کردن (توافق) توسط اسراییل و با موافقت آمریکا انجام می شود اما تلاش ها برای تحت فشار گذاشتن میانجی ها هرگز کمکی به تغییر موضعگیری جنبش حماس نخواهد کرد.

پایان خبر ایرامکس

حماس: قطعنامه شورای امنیت را پذیرفتیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: قطعنامه شورای امنیت را پذیرفتیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: قطعنامه شورای امنیت را پذیرفتیم"، کلیک کنید.