حمله به رفح؛ راه بسته ای که به نابودی رژیم صهیونیستی منتهی می شود

کارشناس مسایل منطقه گفت که در حال حاضر هیچ عاملی به نفع صهیونیست ها نیست، تنها روزنه امیدشان حمایت های آمریکا بود که آن هم با تصمیم نتانیاهو برای حمله به رفح کاهش یافته است.

به گزارش ایرامکس، رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت های خود در غزه عملیات گسترده ای را در گذرگاه رفح آغاز کرد، با انجام چنین اقداماتی نتانیاهو درصدد است از نتیجه جنگ در غزه دستاوردی را برای خود رقم زند تا بتواند جامعه صهیونیستی را اقناع کند. این رژیم که به شدت تحت فشار اعتراضات و هشدارهای جهانی برای پایان دادن به جنگ است، برای نجات خود به هر شیوه ای متوسل می شود.   

فولکر تورک، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل در ارتباط با حمله رژیم صهیونیستی به رفح گفته است، با توجه به اهمیت ویژه ورود آزادانه کمک های بشردوستانه و رسیدن آن به دست غیرنظامیان در سرتاسر غزه، دو طرف باید تدابیر ویژه ای را اتخاذ کنند که امنیت و فعال بودن این گذرگاه ها را تضمین کنند و هدف مستقیم حملات یا خسارت های جانبی قرار نگیرند.

طبق گزارش الجزیره، با عملیات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شهر رفح گذرگاه بین غزه و مصر که از مهم ترین گذرگاه ها برای ورود کمک های بشردوستانه به غزه بود، بسته شد. 

حمله به رفح؛ راه بسته ای که به نابودی رژیم صهیونیستی منتهی می شود
حملات ارتش اسراییل به رفح؛ ساکنان غزه دیگر جایی برای پناه بردن ندارند

«جعفر قنادباشی» در گفت وگو با ایرامکس درباره حملات رژیم اسراییل به رفح با بیان اینکه رژیم اسراییل چندان به موفقیت در این حمله امیدوار نیست، گفت: ارتش اسراییل آمادگی حمله به رفح را ندارد؛ چرا که حمله به رفح با مخالفت و حساسیت های فراوان جهانی همراه است و می دانند که اتفاقا این حملات باعث کاهش حمایت های معدود کشورها از جمله آمریکا و برخی اروپایی ها از آنها شود.

وی گفت که البته اسراییلی ها حملات به رفح را شروع کردند هر چند سعی دارند بگویند که هنوز حمله آغاز نشده است اما در اصل حمله را شروع کردند. مردم غزه حدود 150 هزار نفر از رفح به سمت شمال حرکت کردند. تصور رژیم اسراییل این است که این حمله می تواند دوام و بقایشان را تضمین کند؛ نتانیاهو و گالانت آشکارا گفتند که توقف حمله به رفح، امضای پایان اسراییل است.

حمله به رفح؛ راه بسته ای که به نابودی رژیم صهیونیستی منتهی می شود
تخلیه رفح

این کارشناس مسایل منطقه اظهار کرد: الان جبهه های زیادی علیه اسراییل فعال شده است و حامیان شان هم در حمایت از آنها سست شدند. حزب الله، حشدالشعبی و انصارالله حملات شان علیه اسراییل و مواضع این رژیم در منطقه را تشدید کردند. از طرفی وقتی فرانسه به قطعنامه به رسمیت شناختن اسراییل در مجمع عمومی سازمان ملل رای داد، نشان داد که حامیان اسراییل هم در موضع گیری هایشان سست شده اند.

قنادباشی گفت: تشدید عملیات علیه اسراییل و اعتراضات جهانی و به موازات آن سست شدن حامیان اسراییل در حالی که 143 کشور جهان به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل رای دادند، از مهم ترین شاخصه های شکست اسراییل در پیشبرد راهبردهایش است. آنها می خواستند چیزی به اسم “ملت” و “حاکمیت” نباشد اما اکنون هم ملت و هم حاکمیت فلسطین بر سر زبان ها افتاده است و همه از آن حمایت می کنند؛ حتی دولت های حامی اسراییل. این تحولات در راستای کمک به حماس است و قطعا در معادلات رفح هم موثر است. 

وی ادامه داد: به نظرم همه راه ها به روی اسراییل بسته است، اگر امکان حمله نظامی شدید داشتند، حتما علیه یمن و لبنان عملیات می کردند. برای افسران اسراییلی این جنگ خفت بار است چون جنگ با مردم است و این هیچ موفقیتی ندارد. آنها راهی جز آدم کشی ندارند. به نظرم اسراییلی ها در معادله بقای دولت نتانیاهو مانده اند، آنها عامل بقای خود را در جنگ رفح می دانند، از این رو ناگزیرند این جنگ را ادامه دهند که اتفاقا آنها را بیشتر به سمت نابودی و شکست می برد.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله به رفح؛ راه بسته ای که به نابودی رژیم صهیونیستی منتهی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله به رفح؛ راه بسته ای که به نابودی رژیم صهیونیستی منتهی می شود"، کلیک کنید.