حمله لاپید به بن گویر: چیزی از سیاست خارجی نمی فهمی!

حمله لاپید به بن گویر: چیزی از سیاست خارجی نمی فهمی!

به گزارش ایرامکس، یاییر لاپید، رهبر جناح اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از اظهارات اخیر ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی این رژیم انتقاد کرد و گفت که این اظهارات هجمه مستقیم به جایگاه بین المللی رژیم اسراییل است و به امنیت ما آسیب وارد می کند.

وی تاکید کرد: بن گویر ثابت کرد که چیزی از سیاست خارجی نمی فهمد.

به گزارش ایرنا، لاپید همچنین خاطرنشان کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر وزرای تندروی کابینه خود سیطره ندارد.

در این راستا، بنی گانتس، عضو شورای جنگ رژیم صهیونیستی نیز گفت: نتانیاهو باید به بن گویر دستور دهد که آسیب رساندن گسترده به روابط خارجی اسراییل را متوقف کند.

وی گفت که اظهارات غیرمسیولانه بن گویر به روابط راهبردی این رژیم و امنیت آن آسیب وارد می کند.

پیشتر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با این ادعا که دولت کنونی آمریکا به دنبال کمک های بشردوستانه به مردم غزه است، گفت که اگر «دونالد ترامپ» رییس جمهور این کشور بود، شرایط کاملا متفاوت و بهتر بود.

«ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گفت وگو با روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» افزود: «جو بایدن» رییس جمهوری آمریکا به جای حمایت کامل از ما، دنبال ارایه کمک های بشردوستانه و سوخت به مردم غزه است و اگر ترامپ به جای وی در قدرت بود، رفتار آمریکا در این ارتباط کاملا فرق می کرد.

وی، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را درباره انتخاب مسیر آینده جنگ غزه، سردرگم دانست و گفت: نتانیاهو بر سر دوراهی قرار گفته و باید انتخاب کند که می خواهد در چه مسیری گام بردارد.

رهبر حزب تندروی «عوتسما یهودیت» درباره تهدید به خروج از کابینه نتانیاهو نیز اضافه کرد که با اینکه بارها نتانیاهو را تهدید به خروج از ایتلاف کرده، اما قصد خروج از کابینه را ندارد.

دولت دموکرات بایدن از ابتدای روی کار آمدن کابینه راست گرای نتانیاهو، درباره حضور صهیونیست های تندرو در این کابینه هشدار داد و خواهان اخراج آنها از کابینه شد.

بایدن و بسیاری از متحدان تل آویو در کشورهای غربی معتقدند که حضور تندروها در کابینه رژیم صهیونیستی موجب گرایش بیشتر جوانان فلسطینی به مقاومت و در نتیجه تسریع در فروپاشی این رژیم می شود.

مقامات دولت بایدن از ابتدای جنگ غزه نیز ضمن حمایت تمام عیار از رژیم صهیونیستی، همواره بر پرهیز از تندروی علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری تاکید کردند، زیرا نگران شکل گیری انتفاضه جدیدی در سرزمین های اشغالی هستند.

311311

حمله لاپید به بن گویر: چیزی از سیاست خارجی نمی فهمی!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله لاپید به بن گویر: چیزی از سیاست خارجی نمی فهمی!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله لاپید به بن گویر: چیزی از سیاست خارجی نمی فهمی!"، کلیک کنید.