خطر بیخ گوش ساختمان «خوشخواب» + مستندات

رییس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری منطقه 5 گفت: ملک موصوف به خوشخواب در ناحیه 6 این منطقه در محله بیمه، از املاک ناایمن و پرخطر شناسایی شده است که با وجود اخطارهای متعدد در زمینه های مختلف نه تنها مالکان نسبت به رفع آن اقدامی نکرده اند، بلکه بارگذاری جمعیتی نیز شده است.

به گزارش ایرامکس، میثم محمدی در خصوص ساختمان ناایمن و پرخطر خوشخواب در این منطقه گفت: طی حدود یک سال اخیر بارها اخطار ایمنی در بخش های مختلف به این ملک که هم اکنون نیز با بی توجهی به بارگذاری جمعیتی نیز پرداخته است، داده شده، اما مالکین و هیات مدیره همکاری و اهتمام لازم را در این خصوص ندارند. ملک مورد نظر دارای رای ماده صد، بدون پایان کار، عدم توجه به تراکم قانونی و ساخت پارکینگ و واحد مسکونی به متراژ 16 هزار و 854 متر مربع است که هیچگونه همکاری به منظور اجرای رای ندارد.

خطر بیخ گوش ساختمان «خوشخواب» مستندات

وی با بیان اینکه ملک خوشخواب، اخطارهای متعدد در خصوص عدم رعایت مباحث 3، 4، 12 و 20 مقررات ملی ساختمان و پیوست ششم آیین نامه 2800 را دریافت کرده که مالکین تاکنون نسبت به اجرای مقررات ابلاغی نیز کاری نکرده اند، افزود: این ملک همچنین دارای 2 دستگاه تاورکرین و داربست فلزی در قسمت نما است که به رغم اخطارهای متعدد دیگر، گواهی های لازم استاندارد تاورکرین و ایمنی داربست ها را ارایه نداده است.

محمدی ادامه داد: عدم صدور گواهی استحکام بنا توسط شرکت های مهندسی ناظر بررسی کننده، عدم تکمیل نما، عدم تاییدیه آسانسور، عدم مهاربندی پشت بام، عدم مهاربندی پارکینگ ها، عدم ارایه تاییدیه آتش نشانی و عدم رعایت موارد ایمنی و ضوابط مبحث 12 مقررات ملی ساختمان، از جدی ترین مسایل مورد توجه ملک موصوف به خوشخواب است.

خطر بیخ گوش ساختمان «خوشخواب» مستندات

رییس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری منطقه 5 با اشاره به اینکه پرونده تخلفات متعدد ملک جهت اخذ دستور مقامات قضایی در حال تکمیل نهایی است و به زودی به دادستانی به همراه مصوبات کمیته ایمنی، ارسال خواهد شد، اضافه کرد: در این راستا شهرداری منطقه 5، به مالکین ملک خوشخواب و تعاونی فعال در آنجا، اخطار و تذکر جدی داده که به قید فوریت، مراحل قانونی مقاوم سازی، رعایت مقررات ملی ساختمان و دیگر اقدامات ایمنی را با تایید آتش نشانی ارایه کند، در غیر این صورت باید عواقب اقدامات سلبی حقوقی را بپذیرد.

وی یادآور شد: در این شرایط به نظر می رسد مالکان ملک موسوم به خوشخواب در خواب ایمنی هستند و متصور است که حادثه ای برای آنجا رخ نخواهد داد، در حالیکه این روند نشان می دهد که در صورت وقوع یک حریق ساده و یا مشکلات لرزه ای احتمالی قابل احساس، حتی احتمال ریزش ساختمان و خسارت فراوان مادی و معنوی و جانی زیاد رخ دهد.

خطر بیخ گوش ساختمان «خوشخواب» مستندات

بر اساس گزارش سایت شهر، محمدی تاکید کرد:  شهرداری منطقه 5 هشدار می دهد که مالکین باید به فکر جان و مال خود و فرزندان شان باشند و قبل از آنکه دیر شود وارد فرایند ایمن سازی شوند، چرا که شرایط فعلی، سکونت ایمن را با اختلال و نگرانی های جدی مواجه نموده است.

خطر بیخ گوش ساختمان «خوشخواب» مستندات

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خطر بیخ گوش ساختمان «خوشخواب» + مستندات" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خطر بیخ گوش ساختمان «خوشخواب» + مستندات"، کلیک کنید.