درمان های خانگی توصیه شده برای آرتروز

درمان های خانگی توصیه شده برای آرتروز

آفتاب نیوز :

آرتروز مشکلی است که باعث می شود التهابات دردناکی در بدن به وجود بیاید و فرد دچار مشکلاتی اعم از درد مفصل، ورم و سفتی نواحی خاصی از بدن شود؛ البته راهکار های خانگی هستند که تاثیرگذار می باشند و پزشکان هم آن را تایید می کنند که در این قسمت قصد داریم آن ها را به شما معرفی کنیم.

مصرف مکمل امگا 3

تحقیقات نشان می دهند که مصرف روغن های امگا 3 می تواند به از بین بردن درد آرتروز کمک کند. مواد شیمیاییِ التهابی را در بدن کم کرده و باعث می شود که درد تا حد زیادی آرام شود.

استیک همراه با سبزیجات

استیکی که به صورت گریل شده طبخ شده باشد، به خاطر اسید چرب امگا 3 زیادی که دارد، التهابات را کاهش می دهد و باعث بهبود وضعیت توده عضلانی خواهد شد.

مواد غذایی حاوی پروبیوتیک

داشتن میکروبیوم سالم در بدن باعث می شود که شما مفاصل سلامتی داشته باشید؛ شرط این است که باکتری های سالمی در گوارش تان باشند که یکی از راه های آن مصرف مکمل پروبیوتیک با کیفیت بالا است.

مدیتیشن برای از بین بردن استرس

مدیتیشن می تواند استرس را در بدن کم کند و باعث شود که شما احساس بهتری در زندگی داشته باشید و ریلکس کنید و از تاثیراتِ مثبت آن بهره مند شوید و در کنارِ همه این ها؛ عاملی برای سلامت بدن از جمله بهبود وضعیت هایی مانند آرتروز است.

ارتعاشات و انرژی های مثبت

شما باید سعی کنید در محیطی قرار بگیرید که در معرض ارتعاشات و انرژی های مثبت باشید تا از لحظه حال لذت بیشتری ببرید و کم تر دچار مشکل شوید و به درد ها و مشکلاتی مانند آرتروز کم تر دچار شوید.

استفاده از فلفل قرمز تند

این فلفل قرمز تند است که می تواند آرتروز را بهبود ببخشد و باعث کاهش درد آن بشود؛ البته ممکن است وقتی که آن را به صورت موضعی به بدن تان می زنید، کمی سوزش احساس کنید.

زردچوبه

زردچوبه ماده غذایی است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. التهابات بدن را کم می کند و یک ماده ضد درد هم محسوب می شود و شاید بهترین دارویی باشد که می توانید برای بهبود آرتروز استفاده کنید.

ورزش سبُک

برای این که فشار زیادی به بدن تان وارد نکنید، باید از ورزش ملایم کمک بگیرید. ورزش های سنگین مانند دویدن، شنا، دوچرخه سواری و پیاده روی با سرعت بالا؛ باعث ایجاد مشکلات مختلفی در بدن می شود؛ اما ورزش های ملایم به شدت کمک کننده خواهند بود.

کنار گذاشتن گلوتن

اگر از رژیم غذایی فاقد گلوتن استفاده کنید، علایم و مشکلاتی مانند التهاب مفصل کاهش پیدا می کند؛ حتی اگر حساسیت هم به گلوتن داشته باشید، باز کنار گذاشتن آن تا حد زیادی در بهبود درد های آرتروزی موثر است.

ماساژ

شما می توانید ماساژ تخصصی را انجام دهید و مراقب ماهیچه های خود باشید و جریان خون را در بدن تان افزایش دهید تا اسپاسم عضلانی کاهش پیدا کند.

گرم کردن بدن

استفاده از کمپرس گرم یا همان پارافین می تواند تا حد زیادی عاملی برای از بین بردن سفتی، گرفتگی، درد و التهاب در بدن باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان های خانگی توصیه شده برای آرتروز" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان های خانگی توصیه شده برای آرتروز"، کلیک کنید.