در جلسه امروز شورای شهر مشهد چه گذشت؟

در جلسه امروز شورای شهر مشهد چه گذشت؟

ایرامکس/خراسان رضوی امروز 21 خردادماه، در صدوشانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، اعضای شورا مواردی را خطاب به شهردار و رییس شورای شهر مطرح کردند.

مجید دبیریان، رییس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری، مشارکت ها و مسکن شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به افتتاح مجدد پل شهید میرزایی خطاب به شهردار گفت: افتتاح مجدد پروژه ها چیست؟ به جای اینکه پروژه ای را دو یا سه بار افتتاح کنید، پروژه جدید افتتاح کنید.

در ادامه حسین علوی مقدم، رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: جناب شهردار ما با شما پیمان داشتیم که سر موضوعات مردم و موضوعاتی که برای ما دغدغه است، کوتاه نیاییم.

وی خاطرنشان کرد: برای کمپ ورزش شهدای شهرداری که بدون هماهنگی با شورا نام آن را تغییر دادید، زمانی که ما دغدغه داشتیم شما کجا بودید؟ بار اول قرار بود برای افتتاح این کمپ وزیر ورزش حضور پیدا کنند که منتفی شد اما بار دوم نباید با اعضای شورا هماهنگ می کردید؟

علوی مقدم گفت: پروژه 4052 واحدی که آبروی شوراست به خاطر امضای شهردار در دفتر شما مانده است.

در بخش دیگری از جلسه حجت الاسلام حسن منصوریان، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: تذکر اول من به آقای موحدیان، رییس شورا، است. ما جلسه قبل عرض کردیم در ایام انتخابات کار اضافه ای بر گردن شهرداران مناطق گذاشته نشود. آن ها نیز نسبت به این موضوع اعتراض دارند.

وی افزود: این در قانون بودجه مطرح نشده است که شهرداران مناطق باید در جلسات انتخاباتی شرکت کنند. ما دستگاه خدمات رسان هستیم و نباید این کارها را انجام دهیم. از آموزش و پرورش در این زمینه استفاده شود. این انحراف در بودجه است و باید پیگیری شود.

منصوریان بیان کرد: ما مصوبه نامگذاری داشتیم اما فرمانداری به چه حقی و براساس چه قانونی با کلمه ابهام جلوی آن را می گیرد؟ از مصوبه شورا دفاع کنید، چند بار ابهام زدن ندارد. یک سال از این مصوبه می گذرد، اگر فرمانداری زیر بار نمی رود با استانداری مکاتبه کنید.

در ادامه موسی الرضا حاجی بگلو، سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تذکر من به شهردار در خصوص انتصابات است. بسیاری از مدیران در مجموعه شهرداری با حکم سرپرستی مشغول فعالیت هستند که این سرپرست انگیزه ندارد، در نتیجه ارایه خدمات به کندی انجام می شود. مدیران برخی سازمان ها نیز سرپرست هستند که این سرپرستی نهایت سه ماه است نه اینکه هفت ماه سرپرست باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 10 تا 11 نفر از مدیران ارشد شهرداری سرپرست هستند. ما در انتصابات شما دخالت نکردیم و نخواهیم کرد؛ بنابراین هر فردی را دوست دارید بگذارید تا از بلاتکلیفی خارج شوند.

محمدرضا قلندر شریف، شهردار مشهد، در پاسخ به اعضای شورا اظهار کرد: تذکرهایی در صحن داده می شود که ما پاسخ ها را به شورا می فرستیم. پروژه شهید میرزایی را به صورت رسمی افتتاح نکردیم و روز افتتاح پروژه های منطقه 3 به صورت رسمی افتتاح شد. 

وی با اشاره به پروژه 4052 واحدی تصریح کرد: ما این پروژه را عملیاتی کردیم؟ پیگیر بودیم و در حال آماده سازی است. پروانه پروژه را صادر کردیم اما بیش از سه ماه است که لایحه آن در شورا گیر کرده، لایحه را تایید یا رد کنید. شورا مسیولیت نامه را به عهده بگیرد. می فرمایند سند زمین و پروانه را به حساب شرکتی که 60 درصد سهم آن برای شهرداری است، بزنیم که با این وضعیت پروژه پیشرفتی نخواهد داشت.

قلندر شریف اضافه کرد: ما 2 هزار میلیارد تومان آورده زمین و پروانه داریم که باید 1250 میلیارد تومان را به حساب مشترک بریزند یا زمین در اختیار شهرداری قرار دهند. برای زمین در جلسه ای که با استاندار، فرماندار و معاون عمرانی استانی در دفتر آقای مخبر داشتیم، مطرح شد که دکتر بذرپاش فرمودند ما سهم خود را از زمین ذکریا می دهیم. من اعلام کردم زمین ذکریا از دولت نهم برای بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده اما قابلیت ندارد.

شهردار مشهد عنوان کرد: موضوع دیگر که آقای علوی فرمودند در حوزه کمپ ورزش شهدای شهرداری بود. جلساتی با هماهنگی آقای علوی در حوزه ورزش برگزار شد. دو بار کلنگ زنی کمپ را با نظر شما کنسل کردیم. دفعه اول آقای علوی گفتند وزیر ورزش را برای افتتاح می آورند که نیامدند و دفعه دوم هم نامه دعوت را از دبیرخانه برگرداندیم.

وی خاطرنشان کرد: اجرای کارها به عهده شهرداری است، اینکه در ریز اجرایی کارها دخالت کنیم، کار جواب نمی دهد. من بارها برای افتتاح با شما تماس گرفتم یا جواب ندادید یا گفتید نمی آیید چون با من هماهنگ نکردید. ما جلسات را با ریاست شورا هماهنگ می کنیم. شانیت شورا همیشه رعایت شده است.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در جلسه امروز شورای شهر مشهد چه گذشت؟" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در جلسه امروز شورای شهر مشهد چه گذشت؟"، کلیک کنید.