در دومین نشست مشترک استانداران استان های همجوار ایران با اقلیم کردستان عراق چه گذشت؟  

در دومین نشست مشترک استانداران استان های همجوار ایران با اقلیم کردستان عراق چه گذشت؟  

دومین نشست مشترک استانداران استان های همجوار جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق و دهوک، در اربیل و با حضور وزیر داخلی و استانداران ذیربط اقلیم کردستان برگزار شد.

به گزارش ایرامکس، در روز پنچ شنبه 17 مردادماه آقایان صحرایی، معتمدیان و زارعی کوشا استانداران  کرمانشاه، آذربایجان غربی و کردستان، در دومین نشست مشترک استانداران استان های همجوار جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق و دهوک، در اربیل شرکت و با وزیر داخلی  و استانداران ذیربط اقلیم کردستان دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست که با میزبانی «ریبر احمد» وزیر داخلی و استانداران اربیل، سلیمانیه، منطقه مستقل سوران، منطقه مستقل گرمیان و دهوک برگزار شد، طرفین طیف وسیعی از موضوعات همکاری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.  

مسایل مرزی و افزایش گذرگاه های مسافرتی و تجاری، ارایه بهتر و بیشتر تسهیلات گمرکی، توسعه زیرساخت های لازم برای افرایش حجم تجارت فی مابین، زمینه های فرهنگی روابط و هماهنگ سازی حداکثری دو طرف برای تسهیل تردد زایران اربعین حسینی (ع) از جمهوری اسلامی ایران از طریق خاک اقلیم کردستان عراق به عتبات عالیات مهمترین موضوعات مذاکرات را در بر می گرفت.  

طرفین بر ضرورت توسعه همه جانبه روابط و رفع موانع موجود، بر اهتمام بیشتر برای افزایش مراودات تجاری، سیاسی، فرهنگی و بخصوص تشکیل کارگروه های لازم برای بررسی و رفع موانع موجود تاکید کردند.

به گزارش ایرامکس در این نشست علیزاده طباطبایی رییس ستاد عراق وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت.

پایان خبر ایرامکس

در دومین نشست مشترک استانداران استان های همجوار ایران با اقلیم کردستان عراق چه گذشت؟  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در دومین نشست مشترک استانداران استان های همجوار ایران با اقلیم کردستان عراق چه گذشت؟  " هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در دومین نشست مشترک استانداران استان های همجوار ایران با اقلیم کردستان عراق چه گذشت؟  "، کلیک کنید.