دست و پا زدن بایدن در باتلاق چالش ها هم زمان با سال انتخابات

دست و پا زدن بایدن در باتلاق چالش ها هم زمان با سال انتخابات

شبکه آمریکایی «سی.ان.ان» در مطلبی تصریح کرد، همچنان که فشارهای ناشی از جنگ غزه و حمایت از رژیم صهیونیستی در این جنگ چالش بزرگی برای جو بایدن در سال انتخابات به وجود آورده، او با چالش های عظیم دیگری نیز در داخل دست به گریبان شده که چشم انداز رقابت انتخاباتی را برای او تیره و تار می سازند.

به گزارش ایرامکس، این شبکه آمریکایی با اشاره به اینکه بایدن هم اکنون با انواع چالش هایی مواجه شده که شدیدا کار او را برای متقاعد کردن رای دهندگان در زمینه حمایت از او سخت کرده، می نویسد: «چشم انداز دشوار پیش روی بایدن در مصاحبه اخیر او با شبکه سی.ان.ان در ایالت ویسکانسین که از ایالات تعیین کننده در انتخابات است نمود یافت. او در سال 2020 در این ایالت توانست تنها با اختلاف حدودا 20000 رای پیروز شود در حالی که در ماه نوامبر آینده نیز این ایالت اهمیت زیادی دارد.»

سی.ان.ان با برشمردن چالش های بزرگ برای بایدن نوشته است: «رییس جمهور آمریکا با چشم انداز جنگ ها در خاورمیانه و اوکراین مواجه بوده و تهدید مداوم تشدید این جنگ ها اعتبار او به عنوان یک رهبر را به چالش کشیده است.  بایدن در داخل آمریکا حالا با موجی از اعتراضات در پردیس های دانشگاه علیه حمله اسراییل به غزه و طغیان رای دهندگان جوان و ترقی خواه، گروهی مهم از رای دهندگان که برای ایتلاف او حیاتی هستند، مواجه شده است.»

در ادامه این تحلیل با اشاره به اینکه رای دهندگان آمریکایی خریدار وعده های او برای رونق پیدا کردن کشورشان نیستند، نوشته شده است: «رای دهندگان حالا درگیر درد و رنج بالا رفتن قیمت ها و نرخ های بهره ، مسایلی که ادعای بایدن درباره وضعیت عالی اقتصاد را زیر سوال می برد، شده اند. در کنار اینها بایدن پیرترین رییس جمهور تاریخ آمریکا است که در پایان دور دوم ریاست جمهوری احتمالی 86 ساله می شود که این خود چالش دیگری برای او درست می کند.»

نظرسنجی ها دایما نشان می دهند که هم اکنون مهمترین دغدغه رای دهندگان آمریکایی اقتصاد است.  نمره منفی آنها به عملکرد رییس جمهور در این حوزه بیشتر از نمره مثبتشان به او است.

یک نظرسنجی سی.ان.ان در ماه آوریل نشان داد که 34 درصد عملکرد بایدن را در حوزه اقتصاد تایید کرده اند. این رای دهندگان در حوزه تورم نیز با میزان 29 درصد عملکرد بایدن را تایید کرده اند. از سوی دیگر طبق نظرسنجی ها اهمیت اقتصاد برای رای دهندگان آمریکایی در کارزار انتخاباتی 2024 حتی بیشتر از کارزارهای مربوط به دو انتخابات قبلی بوده است. رای دهندگانی که مساله اقتصاد را در شکل دهی به رای انتخاباتی خود مهم خوانده اند به میزان 62 درصد از ترامپ حمایت کرده اند در حالی که حمایت آنها از بایدن معادل 30 درصد بوده است.

به نوشته این رسانه آمریکایی، جو بایدن هر چند در طول سه سال ریاست جمهوری رشد اقتصادی و اشتغالزایی را افزایش داد اما مساله تورم و وضع نرخ های بهره بالا حالا تبدیل به پاشنه آشیل او شده است. این مسایل به عنوان مثال فشارها را در حوزه خرید مسکن و خودرو برای آمریکایی ها افزایش داده و بسیاری از مردم این کشور هر بار که برای خرید به سوپر مارکت می روند از تجربه مجدد تورم شوکه می شوند.

رییس جمهور آمریکا در مصاحبه اخیر خود با ارین برنت، خبرنگار سی ان ان، ضمن آنکه تلاش داشت از بابت فشار افزایش قیمت ها اظهار همدردی کند زیر بار اینکه اقتصاد آمریکا در وضعیت نامناسبی است، نرفت. او همچنان از عملکرد اقتصادی خودش دفاع کرده و یادآوری کرد که برخی از روسای جمهور قبلی آمریکا از اینکه رای دهندگان قدردان تلاش های آنها نبوده اند ظاهرا ناخرسند و عصبانی شده اند.

بایدن در پاسخ به سوال برنت در این خصوص که چه زمانی اعتماد را به مصرف کنندگان آمریکایی بازمی گرداند، پاسخ داد: «ما همین الان آن را متحول کرده ایم.» او سپس با زیرسوال بردن نتایج نظرسنجی ها بیان کرد: «داده های نظرسنجی ها همیشه اشتباه بوده اند. همکاران شما در سی.ان.ان در یک نظرسنجی برای گرفتن یک پاسخ باید با چند نفر تماس بگیرند؟ این ایده که ما شرایط و اوضاع خیلی بدی داریم درست نیست. ما مشاغل بیشتری ایجاد کرده ایم. ما در وضعیتی هستیم که در آن مردم به مشاغل با درآمد خوب دسترسی دارند.»

به نوشته سی.ان.ان، این که رییس جمهور آمریکا به رای دهندگان بگوید که همه چیز عالی است در حالی که آنها احساس نمی کنند همه چیز عالی است، صرفا می تواند برای او یک راهبرد سیاسی چالش برانگیز باشد.

«استفن کالینسون» نگارنده این تحلیل سی.ان.ان نوشته است که شواهد و قراین نشان می دهند مسیر کارزار انتخاباتی جو بایدن برای کسب پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری دارد هر چه پیچیده تر از قبل می شود.

او می نویسد: «بایدن حالا درگیر یک رویارویی با نخست وزیر اسراییل شده و چنین رویارویی همواره یک موضوع خطرناک برای رهبران آمریکا بوده است. این بحران می تواند به جایی برسد که به نفع ارزیابی دونالد ترامپ مبنی بر اینکه دنیا و کشور ما دارد از کنترل خارج می شود و نیاز به فرد قدرتمندی برای ترمیم این وضعیت دارد، تمام شود.»

به نوشته این رسانه آمریکایی اختلاف بایدن و نتانیاهو بعد از هشدار اخیر رییس جمهور آمریکا در مصاحبه با سی.ان.ان مبنی بر اینکه نقل وانتقال برخی تسلیحات به رژیم صهیونیستی را در صورت اجرا کردن برنامه حمله بزرگ به شهر رفح معلق می کند، بالا گرفته است.

به دنبال شهادت هزاران فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه از هفتم اکتبر تا کنون، گروهای معترض شامل فعالان ترقی خواه و حامیانی در کنگره و رای دهندگان عرب تبار آمریکا در ایالت مهم انتخاباتی میشیگان کوهی از فشارها را برای رییس جمهور آمریکا اعمال کردند. در این میان طوفان معترضان ضد صهیونیسم در دانشگاه های آمریکا هم باعث شوریدن گروه های رای دهندگان مهم همچون جوانان و ترقی خواهان و میانه روها علیه بایدن به دلیل حمایت های مداوم دولت او از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه شده است.

همچنین طبق ارزیابی کالینسون، حملات جمهوریخواهان به بایدن از بابت هشدارش برای قطع ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی نیز دارد «روایت کلی آنها درباره ضعیف بودن بایدن و ناتوانی او در برقراری ثبات در یک جهان ناآرام را تقویت می کند.»

سناتور «تام تیلیس» که جمهوریخواه است بایدن را «بزدل» و رهبری او را «شکست خورده» خواند.

«جاش هاولی»، سناتور جمهوریخواه از ایالت میسوری نیز گفت: «پیامی که بایدن حالا به متحدان ما می دهد این است اگر ارسال تسلیحات آمریکا برای شما باعث ضرر و زیان سیاسی برای رییس جمهور آمریکا شود، متاسفیم، شما را به حال خود رها می کنیم!»

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دست و پا زدن بایدن در باتلاق چالش ها هم زمان با سال انتخابات" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دست و پا زدن بایدن در باتلاق چالش ها هم زمان با سال انتخابات"، کلیک کنید.