دلیل انتخاب نام نوبل ایرانی برای جایزه البرز از زبان وزیر علوم

دلیل انتخاب نام نوبل ایرانی برای جایزه البرز از زبان وزیر علوم

وزیر علوم درباره دلیل انتخاب جایزه البرز به عنوان نوبل ایرانی توضیحاتی را ارایه کرد.

محمدعلی زلفی گل در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری ایرامکس با اشاره به جایزه البرز گفت: دلیل اینکه به این جایزه، نوبل ایرانی می گویند این است که مانند نوبل، منشا آن وقف است و انتخاب آن بسیار جدی، هدفمند و علمی و بر اساس معیار های انتخاب بسیار حساب شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص تولید علم و دانش افزایی برای نسل جوان نیز عنوان داشت: به لطف خداوند و حرکت جامعه فهیم، فرهیخته و فرزانه دانشگاهی ما شاهد این هستیم که در عرصه های مختلف علمی، پزشکی، فناوری های نظامی و انتظامی، خدمات مختلف علمی توانستیم به توفیقات جدی دست پیدا کنیم به گونه ای که مقام معظم رهبری در برنامه سال جدید اشاره به پیشرفت های چشمگیر علمی و فناوری کردند و یک نمونه از آن همین وعده صادق بود که اتفاق افتاد و این نتیجه علم و فناوری حاصل از دانشگاه ها و استادان ما بوده است.

وی در خصوص برنامه های وزارت علوم برای به حداقل رسیدن مهاجرت نخبگان گفت: برای جذب نخبگان در داخل کشور، باید جاذبه ویژه ای را ایجاد کنیم که در این زمینه چند اقدام انجام دادیم، برای مثال آیین نامه جدید استخدام نخبگان به عنوان عضو هییت علمی را بنیاد علمی نخبگان به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد و مصوب شد که از این به بعد افراد نخبه ای که بنیاد ملی نخبگان معرفی کند، خارج از فراخوان جذب هییت علمی می شوند.

زلفی گل ادامه داد: بورس صنعت را تعریف کردیم که از این به بعد صنایع مختلف رتبه های برتر را بورس می کنند که نگران شغل آینده خود نباشند.

وی افزود: با توافقنامه ای که با بنیاد علمی نخبگان توافق کردیم سال گذشته 1380 نفر از برترین ها را بورس کردند که اثهم در دوران تحصیل بتوانند استفاده کنند و هم ما در وزارت علوم زمینه به کار گیری آنها را به عنوان عضو هییت علمی را انجام دهیم.

وزیر علوم گفت: در سازمان امور اداری استخدامی آیین نامه ای در هییت دولت مصوب شد که نخبگان به دستگاه های اجرایی معرفی بشوند و از حقوق و مزایای ویژه ای برخوردار هستند. طرح استاد محور را برای اولین بار اجرایی کردیم که دانشجویان رتبه های برتر و استعداد های درخشان در صورتی که عنوان پایان نامه آنها در راستای نیاز های جامعه باشد به طور مستقیم برای مراتب بالاتر پذیرفته می شوند.

وی تصریح کرد: مجموعه ای از اقدامات را به کار گرفتیم که بتوانیم جاذبه لازم را برای حضور نخبگان خود در کشور داشته باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلیل انتخاب نام نوبل ایرانی برای جایزه البرز از زبان وزیر علوم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلیل انتخاب نام نوبل ایرانی برای جایزه البرز از زبان وزیر علوم"، کلیک کنید.