روسیه رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل شد

روسیه رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل شد

روسیه یکی از ۵ عضو دائم و دارای حق وتوی شورای امنیت سازمان ملل ریاست دوره ای این شورا را در ماه جاری میلادی (جولای) بر عهده دارد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ایرامکس، شورای امنیت سازمان ملل ۱۵ عضو دارد که ۵ عضو آن یعنی آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین دائمی و ۱۰ عضو دیگر غیردائمی هستند و ریاست شورای امنیت دوره‌ای و طول مدت آن، یک ماه است و رئیس هیئت نمایندگی هر کشور به عنوان رئیس شورای امنیت سازمان ملل شناخته می‌شود.

ریاست دوره‌ای شورای امنیت در سال جاری میلادی (۲۰۲۴) در حالی به روسیه به‌عنوان یکی از اعضای دائم این شورا رسید که جنگ اوکراین همچنان ادامه دارد؛ جنگی که در پی بی‌توجهی غرب نسبت به نگرانی‌های امنیتی مسکو و گسترش نیروهای ناتو تا نزدیکی مرزهای روسیه کلید خورد و مسکو در پی نادیده گرفتن دغدغه‌های امنیتی خود از سوی غرب و به‌ویژه آمریکا در ۵ اسفند ۱۴۰۰ به اوکراین حمله کرد.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل شد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل شد"، کلیک کنید.