رگبار و رعدوبرق در بیشتر استان ها

رگبار و رعدوبرق در بیشتر استان ها

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در بیشتر استان ها و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایرامکس افزود:ب راساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور امروز (23 اردیبهشت) در شمال غرب و به تدریج دامنه ها و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق رخ خواهد داد. 

وی اضافه کرد: دوشنبه (24 اردیبهشت) سامانه بارشی ضمن تقویت در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه و ارتفاعات البرز، استان های واقع در سواحل دریای خزر و برخی مناطق مرکزی کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

ضیاییان در ادامه گفت: سه شنبه (25 اردیبهشت) رگبار پراکنده همراه با رعد و برق در نوار شمالی کشور، ارتفاعات و دامنه های البرز، استان های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد ، یزد، فارس و شمال استان های کرمان و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (26 اردیبهشت) رگبار پراکنده و رعد و برق در نوار شمالی شمال شرق، جنوب غرب، در برخی مناطق مرکزی کشور و شمال استان های بوشهر ، فارس و کرمان پیش بینی می.شود

ضیاییان ادامه داد: پنجشنبه (27 اردیبهشت) بارش پراکنده علاوه بر مناطق یاد شده در استان های سمنان، یزد و تهران رخ خواهد داد. 

وی اضافه کرد: طی امروز وزش باد شدید در نیمه غربی کشور، دوشنبه در شرق و مرکز، سه شنبه در نوار مرکزی چهارشنبه در غرب و جنوب غرب و پنجشنبه در نوار شرقی کشور رخ خواهد داد که در مناطق مستعد موجب خیزش گردوخاک خواهد شد.

ضیاییان افزود: دوشنبه شمال خلیج فارس، سه شنبه خلیج فارس و طی سه روز آینده دریای خزر مواج خواهد شد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (24 اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، بعضی ساعت ها بارش یاران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (25 اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعت ها بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 6 و 4 درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه 40 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

پایان خبر ایرامکس 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار و رعدوبرق در بیشتر استان ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار و رعدوبرق در بیشتر استان ها"، کلیک کنید.