رگبار و وزش باد شدید در 10 استان/ احتمال وقوع سیلاب

رگبار و وزش باد شدید در 10 استان/ احتمال وقوع سیلاب

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و و رعدو برق همچنین وزش باد شدید در 10استان و احتمال وقوع سیلاب هشدار داد.

به گزارش ایرامکس سازمان هواشناسی با صدور نارنجی رنگ با اشاره بارش های محلی شدید آورده است: وقوع رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، کاهش دید، صاعقه و وزش باد نسبتا شدید تا شدید چهارشنبه (16 خرداد) در ارتفاعات استان های البرز، تهران، مازندران و قزوین، شمال اصفهان، شمال خراسان رضوی و جنوب شرق سیستان و بلوچستان، پنج شنبه (17 خرداد) در ارتفاعات استان های مازندران، البرز، تهران، نیمه جنوبی همدان، جنوب مرکزی، غرب اصفهان و جنوب سیستان و بلوچستان و جمعه (18 خرداد) در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات مرکزی کرمان و غرب اصفهان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده ها و احتمال سقوط سنگ به ویژه در جادهای کوهستانی و گردنه ها، رخداد تگرگ، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت طبیعت گردی به ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، آمادگی راهداری و سایر دستگاه های اجرایی، خودداری از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع را توصیه می کند.

به گزارش ایرامکس در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار و وزش باد شدید در 10 استان/ احتمال وقوع سیلاب" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار و وزش باد شدید در 10 استان/ احتمال وقوع سیلاب"، کلیک کنید.