سرعت اینترنت همراه اول ۲۱٪ و ایرانسل ۱۵٪ رشد کرد! / تغییر را حس کرده‌اید؟

به گزارش خبرگزاری ایرامکس، به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیر لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه این سازمان به عنوان رگولاتور این حوزه به‌طور دقیق نسبت به رصد و بررسی کیفیت شبکه اقدام کرده که برای شفافیت و استحضار مردم آن را در سایت نت‌سنج+ در دسترس عمومی قرار داده، گفت: بر اساس آمار و نتایج ثبت شده، میانگین سرعت اینترنت اپراتور همراه اول از نیمه آذرماه سال گذشته تا نیمه اول خرداد امسال از ۱۱٫۴۲ به ۱۳٫۸۴ مگابیت برثانیه و در اپراتور ایرانسل از ۱۰٫۹۵ به ۱۲٫۶۴ مگابیت برثانیه رسیده است.

او افزود: به عبارتی تا ۱۵ خردادماه سرعت اینترنت همراه اول ۲۱٫۳ درصد و ایرانسل ۱۵٫۴ درصد رشد پیدا کرده است.

سرعت اینترنت در شبکه همراه اول و ایرانسل
سرعت اینترنت در شبکه همراه اول و ایرانسل در سایت نت‌سنج+

لاجوردی با اشاره به آمار به ثبت رسیده در داشبوردهای جهانی سنجش سرعت اینترنت در دنیا نیز خاطرنشان کرد: بر اساس آمار اعلامی مجموعه اُکلا به عنوان یکی از مراجع بین‌المللی در سایت اسپیدتست، میانه سرعت اینترنت در بخش ثابت و همراه از دی ماه سال گذشته تاکنون حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

او افزود: بر اساس آمار اعلام شده از سوی این مرجع، میانه سرعت اینترنت همراه در نیمه نخست ماه جاری ۳۷۳۳۶ مگابیت اعلام شده است درحالیکه در نیمه دوم آذر سال گذشته سرعت این بخش ۳۱٫۲۹ مگابیت بوده است که نشان می‌دهد سرعت اینترنت همراه ۱۹٫۴ درصد در این مدت افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات در مورد سرعت اینترنت ثابت گفت: بر اساس اعلام آمارهای مجموعه اُکلا، میانه سرعت اینترنت ثابت در کشور در نیمه نخست ماه جاری ۱۵.۲۸ مگابیت برثانیه اعلام شده است که در نیمه دوم آذر ماه گذشته ۱۲.۶۲ مگابیت برثانیه بوده است که یعنی در این مدت ۲۱ درصد سرعت اینترنت ثابت زیاد شده است.

لاجوردی با اشاره تعهد اپراتورها در اوایل دی ماه سال گذشته مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت تا ابتدای تیرماه امسال گفت: روند افزایشی سرعت اینترنت اپراتورهای همراه به گونه‌ایست که پیش‌بینی می‌شود در تاریخ اعلام شده سرعت اینترنت به تعهدی که اپراتورهای این حوزه داده‌اند نزدیک می‌شود و با برنامه‌هایی که به‌خصوص در احداث سایت 5G در دست اجراست سرعت اینترنت همراه با رشد قابل قبولی همراه است.

او در ادامه در مورد برنامه‌های توسعه ای در دست اقدام تصریح کرد: در ابتدای دولت سیزدهم تعداد سایت‌های 5G از ۱۰ سایت با افزایش ۲۰۰ برابری، امروز به نزدیک ۲ هزار سایت رسیده است که مطابق برنامه‌ریزی تا پایان سال تعداد آنها به بیش از ۵ هزار سایت می‌رسد.

قائم مقام وزیر در امور ارتباطات همچنین در مورد افزایش سرعت اینترنت ثابت نیز گفت: بعد از وقفه طولانی که در توسعه ارتباطات ثابت با آن روبرو بودیم، خوشبختانه طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها با اعطای پروانه به ۱۰ اپراتور ارتباطی برنامه‌ریزی و اجرا شد که تا امروز نزدیک به ۸ میلیون خانوار تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته‌اند و تا پایان سال این میزان از ۱۴ میلیون پوشش می‌گذرد.

لاجوردی، ایجاد زیرساخت ارتباطی فیبرنوری در شهرهای کشور را بسیار راهبردی و مهم عنوان کرد و توضیح داد: با ایجاد چنین زیرساختی بعد از سال‌ها شاهد تحول قابل توجهی در ارتباطات ثابت خواهیم بود و اثرات آن را در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نمایان می‌شود.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرعت اینترنت همراه اول ۲۱٪ و ایرانسل ۱۵٪ رشد کرد! / تغییر را حس کرده‌اید؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرعت اینترنت همراه اول ۲۱٪ و ایرانسل ۱۵٪ رشد کرد! / تغییر را حس کرده‌اید؟"، کلیک کنید.