شامپو هایی که باعث می شوند سردرد میگرنی به سراغتان بیاید

شامپو هایی که باعث می شوند سردرد میگرنی به سراغتان بیاید

آفتاب نیوز :

 برای بسیاری از افراد، دوش گرفتن با آب گرم، احساس آرامش، آسودگی و شادابی ایجاد می کند، اما تصور کنید، این دوش آب گرم در عوض منجر به سردرد شدید شود؛ بنابراین دوش آب گرم آخرین چیزی خواهد بود که هر یک از ما به آن نیاز خواهیم داشت، واقعا چرا دوش آب گرم آرامش بخش فقط باید استرس را تقویت کند؟

دکتر پاوان پای، مشاور مغز و اعصاب و متخصص سکته مغزی در بیمارستان ووکهارت در بمبیی هند گفت: «ممکن است شوکه کننده باشد، اما شستن مو ها می تواند باعث سردرد شود. میگرن شست وشوی موی، سردرد هایی است که بعد از «حمام سر» شروع می شود و امروزه رایج شده است و اکثریت مردم با این نوع سردرد مواجه می شوند».

در واقع، نتایج مطالعه ای که در سال 2006 در مجله SAGE منتشر شد، نشان داد که از 94 بیمار در هند که سردرد میگرنی در ارتباط با شستن مو های خود گزارش کرده اند، 11 بیمار از شستن مو ها به عنوان تنها محرکی که باعث سردردشان می شود، یاد کرده اند. در حالی که ممکن است دلایل مختلفی برای این اتفاق وجود داشته باشد، اما یکی از پاسخ ها ممکن است در چیزی باشد که شما برای شستن مو های خود از آن استفاده می کنید و به طور خاص، شامپوی شما گزینه اصلی است.

برخی از مواد شیمیایی می توانند از شامپو مصرفی ما به بدن راه پیدا کنند. بر اساس میزان ماده شیمیایی موجود در محصول، خطرات و مدت زمان قرار گرفتن در معرض آن ها بدن ما واکنش نشان خواهد داد. هیات آرایشگری و آرایشی کالیفرنیای ایالات متحده توضیح می دهد که برخی از افراد ممکن است طی قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی به سردرد دچار شوند به ویژه اگر در این شامپو ها از برخی مواد شیمیایی خاص استفاده شده باشد.

به عنوان مثال، اگر شامپوی شما به مو های شما رایحه میوه ای یا گلی دلپذیری بدهد، ممکن است مشکل در واقع همین مورد باشد. به گفته کارشناسان مرکز تسکین میگرن ایالات متحده، برخی از محصولات شامپوی معطر حاوی عطر ها یا اسانس ها و روغن های ضروری هستند که این مواد با سردرد های میگرنی مرتبط خواهند بود.

سایر مواد شیمیایی بالقوه تحریک کننده میگرن که ممکن است در شامپو شما پنهان شده باشد شامل پارابن یا سولفات لورل سدیم است که به شامپو ما توانایی کف کردن می دهد. برای آزمایش اینکه آیا عطر یا هر یک از مواد شیمیایی دیگر ممکن است مقصر اصلی باشد، شامپوی بدون عطر را انتخاب کنید یا حتی برند دیگری برای شامپو خود در نظر بگیرید و آن را امتحان کنید.

جدا از خود شامپو، روشی که با آن محصول موهایتان را می شویید نیز می تواند یک عامل بالقوه کمک کننده در سردرد میگرنی باشد. به عنوان مثال، شستن بیش از حد شدید پوست سر یا شستن بیش از حد موهایتان چندین بار در طول هفته ممکن است به سر شما فشار بیاورد و منجر به سردرد شود.

مراقبت های بعد از حمام نیز چیزی است که باید در نظر گرفته شود؛ اگر شما فردی هستید که ترجیح می دهید مو های خود را در هوای آزاد خشک کنید، سرما ممکن است باعث تنش در سر شود. از طرف دیگر، اگر از سشوار در دمای بالا استفاده می کنید نیز گرما ممکن است به سردرد شما کمک کند.

اگر روال مراقبت از موی شما شامل قرار دادن مو ها در برس های پیچی بعد از حمام باشد، ممکن است موهایتان بیش از حد سفت از روی پوست سر شما کشیده شوند. در نهایت، می توانید تغییراتی در نحوه شست وشوی مو های خود ایجاد کنید.

اگر هر شب قبل از خواب مو های خود را می شویید، امتحان کنید که دوش گرفتن صبحگاهی چه تاثیری بر سردرد شما دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شامپو هایی که باعث می شوند سردرد میگرنی به سراغتان بیاید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شامپو هایی که باعث می شوند سردرد میگرنی به سراغتان بیاید"، کلیک کنید.