شانس بایدن برای پیروزی در انتخابات ضعیف و ضعیف تر می شود

شانس بایدن برای پیروزی در انتخابات ضعیف و ضعیف تر می شود

یک پایگاه اینترنتی آمریکایی نوشت آنطور که نتایج نظرسنجی ها نشان داده و مفسران و کارشناسان متعدد تایید کرده اند شانس جو بایدن برای آنکه در انتخابات ریاست جمهوری 2024 بار دیگر پیروزی را تجربه کند روز به روز ضعیف تر می شود.

به گزارش ایرامکس، پایگاه اینترنتی«تاون هال» در تحلیلی به قلم تحلیلگر این رسانه، «ربکا داونز» تحت عنوان «نظرسنجی ها و کارشناسان قبول دارند احتمال پیروزی مجدد جو بایدن در انتخابات ضعیف تر و ضعیف تر می شود» به این موضوع اشاره می کند که نظرسنجی های جدید برگزار شده در چندین ایالت که آرای آنها نقشی تعیین کننده در مشخص کردن برنده انتخابات ریاست جمهوری دارند نشان داده اند که دونالد ترامپ در تمامی این ایالات شامل هفت ایالت ویسکانسین، پنسیلوانیا، نوادا، جورجیا، میشیگان، کارولینای شمالی و آریزونا در رقابت فرضی با جو بایدن با برتری های مختلفی از سه درصد تا 10 درصد بر او پیروز می شود.

نویسنده این تحلیل با اشاره به یک نظرسنجی دیگری که از سوی شرکت افکارسنجی «گالوپ» برگزار شده، می نویسد: «در این نظرسنجی نشان داده می شود که تنها 38 درصد رای دهندگان آمریکایی فکر می کنند جو بایدن شایسته یک دور دیگر ریاست جمهوری است اما 61 درصد با این مساله مخالفند. یک درصد نیز گفتند که نظری درباره این مساله ندارند. همچنین 24 درصد هم بر این باورند که اکثر اعضای کنگره آمریکا شایسته رسیدن به یک دور دیگری نمایندگی را دارند در حالی که 55 درصد گفتند که نماینده منطقه آنها این شایستگی را دارد.»

پایگاه تاون هال در ادامه این تحلیل به این موضوع اشاره کرده که طبق یک یافته قابل توجه دیگر در نظرسنجی های اخیر، بایدن وضعیت خوبی در میان رای دهندگان مستقل، بلوک رای دهنده ای که در سال 2020 تاثیری کلیدی در پیروزی او در انتخابات آن سال داشت، ندارد.

در نظرسنجی گالوپ که مورد استناد این مقاله قرار گرفته و در بازه زمانی دوم تا بیست و دوم ژانویه اجرا شده، آمده است: «همانطور که انتظار می رفت، اکثریت دموکرات هایی که به عنوان رای دهنده ثبت نام کرده اند معادل 82 درصد معتقدند که جو بایدن باید دوباره به ریاست جمهوری آمریکا برسد در حالی که سه درصد از جمهوریخواهان این نظر را درباره بایدن داشته اند. اما تنها 29 درصد رای دهندگان مستقل از دور دوم ریاست جمهوری بایدن حمایت کرده اند که این درصد بیشتر نزدیک به عدد حمایت جمهوریخواهان از این مساله است تا عدد حمایت دموکرات ها.»

این تنها نظرسنجی ها نیستند که تضعیف شانس جو بایدن برای پیروزی مجدد در انتخابات را پیش بینی می کنند. فرانک لونتز، یکی از مجریان نظرسنجی در آمریکا در مصاحبه ای با شبکه سی.ان.بی.سی وضعیت ناگوار بخت و اقبال انتخاباتی جو بایدن را مورد بررسی قرار داد.

لونتز بیان کرد: ضعیف ترین کاندیدا برای رقابت علیه دونالد ترامپ جو بایدن است. هر کاندیدای دموکرات دیگری ترامپ را شکست می دهد اما جو بایدن دارد هر روز بیشتر و بیشتر از ترامپ عقب می افتد. این در حالی است که همزمان آمار و ارقام ترامپ حتی با وجود کیفرخواست هایی که علیه او در دادگاه مطرح شده اند رو  به افزایش هستند.

لونتز تصریح می کند: «مردم دارند به این نتیجه می رسند که جو بایدن نمی تواند کشور را به پیش ببرد اما به نظر می رسد بایدن این نتیجه گیری را نادیده می گیرد و مصمم است تا در انتخابات نامزد شود و صراحتا باید بگویم که اگر این روند ادامه پیدا کند دونالد ترامپ رییس جمهور بعدی آمریکا خواهد بود.»

پایگاه هیل نیز نوشته است که لونتز بخت و اقبال انتخاباتی کنونی بایدن را با اقبال انتخاباتی جیمی کارتر، رییس جمهور دموکرات اسبق آمریکا که در انتخابات سال 1980 شکست حماسی قاطعی را مقابل رونالد ریگان تجربه کرد، مقایسه کرده است.

او تصریح می کند: «اشتباه نکنید، جو بایدن ضعیف ترین  رییس جمهوری است که آمریکا از زمان ریاست جمهوری جیمی کارتر در سال 1980 تا کنون تجربه کرده است. فراموش نکنید که شانس انتخاباتی کارتر در روز پنجشنبه قبل از برگزاری انتخابات آن سال در برابر رونالد ریگان رنگ باخت. ریگان بعد از مناظره جیمی کارتر را با برتری 9 درصدی شکست داد. این نگاهی به آینده است.»

در ادامه این تحلیل به یک نظرسنجی دیگر که مورد استناد یک گزارش منتشر شده از سوی یاهونیوز در ژوییه 2023 قرار گرفته اشاره شده که در آن تصریح می شود جو بایدن با گذشته 910 روز از ریاست جمهوری اش تبدیل به دومین رییس جمهور نامحبوب تاریخ مدرن آمریکا بعد از جیمی کارتر شده است. جیمی کارتر در مقطع مشابه از ریاست جمهوری اش در سال 1979 محبوبیت 29 درصدی را تجربه کرد در حالی که بایدن در همان مقطع محبوبیت 39 درصدی داشته است.

ترامپ هنوز رسما نیکی هیلی، رقیبش در رقابت مقدماتی را شکست نداده تا به نامزدی رسمی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری برسد در حالی که فرماندار سابق ایالت کارولینای جنوبی به دنبال مانور دادن به روی آسیب پذیری های ترامپ بوده است. او در یک بیانیه مطبوعاتی در روز پنجشنبه متذکر شد: «دموکرات ها نمی توانند کاندیدایی ضعیف تر از دونالد ترامپ را برای انتخابات سراسری متصور شوند.»

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شانس بایدن برای پیروزی در انتخابات ضعیف و ضعیف تر می شود" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شانس بایدن برای پیروزی در انتخابات ضعیف و ضعیف تر می شود"، کلیک کنید.