شی: کسی نباید خواست خود را بر روابط چین و اروپا تحمیل کند

شی: کسی نباید خواست خود را بر روابط چین و اروپا تحمیل کند

رییس جمهور چین در دیدار با رییس جمهور فرانسه و رییس کمیسیون اروپا گفت، روابط پکن و اروپا منافع هیچ طرف دیگری را نشانه نرفته و طرف دیگری هم نباید برای نفوذ و اثرگذاری بر این رابطه تلاش کند.

به گزارش ایرامکس، «شی جین پینگ» رییس جمهور چین در نشستی سه جانبه با «امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه و «اورزولا فون درلاین» رییس کمیسیون اروپا گفت، پکن امیدوار است که نهادهای اتحادیه اروپا درک درستی از چین به دست آورند.

او با اشاره غیرمستقیم به تلاش های آمریکا برای کنترل رابطه اروپا با چین، گفت: «روابط میان چین و اتحادیه اروپا نیروی محرکه درونی و قدرتمندی دارد و چشم انداز تحولات آن بزرگ است. این رابطه علیه هیچ طرف سومی پیش نمی رود و هیچ طرف سومی هم نباید در آن نفوذ کرده یا خواست خود را به آن تحمیل کند.»

رییس جمهور چین همچنین در کاخ الیزه گفت، امیدوار است که اتحادیه اروپا تصور درستی از چین داشته باشد و سیاست های مثبتی در قبال آن اتخاذ کند.

رییس جمهور چین همچنین گفت چین، فرانسه و اتحادیه اروپا باید برای جلوگیری از تشدید تنش ها در جنگ اوکراین و فراهم کردن شرایط مذاکره با یکدیگر همکاری کنند.

او گفت: «ما سه طرف باید همکاری کنیم تا از گسترش تشدید خشونت ها جلوگیری کرده، شرایط را برای مذاکرات صلح فراهم کرده، امنیت جهانی در حوزه غذا و انرژی را تضمین کرده و از ثبات تولید و زنجیره های تامین حفاظت کنیم.»

وی در ادامه تاکید کرد سه طرف خواستار آتش بس فوری و احیای صلح در اروپا بوده و از راهکارهای مسالمت آمیز برای این بحران استقبال می کنند.

شی جین پینگ همچنین با تاکید بر اینکه چین بحران اوکراین را ایجاد نکرده و اکنون هم در آن نقشی ندارد، گفت در تمام این مدت پکن دایماً سعی داشته شرایط را برای برگزاری مذاکرات صلح فراهم کند.

او همچنین با اعلام حمایت از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد گفت، راهکار دو دولتی بهترین گزینه برای حل وفصل مناقشه فلسطین است.

وی در دیدار با ماکرون و فون درلاین گفت: چین از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد حمایت می کند.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شی: کسی نباید خواست خود را بر روابط چین و اروپا تحمیل کند" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شی: کسی نباید خواست خود را بر روابط چین و اروپا تحمیل کند"، کلیک کنید.