علائم بارداری پسر در ماه اول و علائم لقاح موفق جنین پسر در هفته ششم

۱۸ علائم بارداری پسر روی چهره و بدن مادر

دوران بارداری یکی از پر چالش‌ترین دورانی است که مادران آن را تجربه می‌کند اما جذابیت‌های این دوره و عشق در آغوش کشیدن فرزند زیبایی‌های این دوران را دوچندان خواهد کرد. آزمایش‌های دوره‌ای که در دوران بارداری انجام می‌شود اطلاعات زیادی را در اختیار پدر و مادرها قرار می‌دهد. از قد و وزن دلبندتان گرفته تا جنسیت و تاریخ متولد شدن نوزادتان را مشخص می‌کند. همه این‌ها به لطف پیشرفت علم و دستاوردهای بشر امروزی میسر شده است اما در گذشته با توجه به چه معیارهایی علائم بارداری پسر در ماه اول را مشخص می‌کردند؟

هرچند که در حال حاضر هم، امکان تعیین جنسیت دقیق تا قبل از هفته ۲۰ بارداری ممکن نخواهد نیست؛ اما با دقت داشتن به برخی علائم می‌توانید جنسیت جنین خود را تا حد زیادی حدس بزنید. البته باید در نظر داشته باشید که تمامی این معیارها جنسیت جنین را به‌صورت تقریبی مشخص می‌کند و از نظر علمی به‌صورت صد درصد تأیید نشده است.

 علائم بارداری پسر در ماه اول و علائم لقاح موفق جنین پسر در هفته ششم

جذابیت‌های این موضوع سبب شد تا ما این قسمت از را به علائم بارداری پسر اختصاص دهیم. اگر باردار هستید یا خانم بارداری در اطراف شما زندگی می‌کند خواندن این مقاله برایتان جالب‌توجه خواهد بود. با ما همراه شوید تا به راز این علائم پی ببریم.

 • تهوع یا بیماری‌های صبحگاهی

میزان حالت تهوع یا بیماری‌های صبحگاهی یکی از علائم بارداری پسر در ماه اول است. داشتن جنین دختر همراه با حالت تهوع زیادی خواهد بود. چراکه سطح هورمون‌های بدن مادر به‌طور قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد؛ اما این حالت تهوع خفیف از علائم پسر بودن جنین است. زیرا سطح هورمون‌های مادر نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است.

 • تمایل به مصرف غذاهای شور

طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۴ در ایالات‌متحده آمریکا انجام شد حدود ۵۰ تا ۹۰ درصد خانم‌هایی که جنین پسر داشتند تمایل بیشتری به مصرف غذاهای شور و ترش داشته‌اند. هوس‌هایی که مادران باردار در طی حاملگی خود تجربه می‌کنند، درواقع نیاز بدنشان به این نوع مواد غذایی است. برای اینکه بدانید د، این مطلب را بخوانید.

 • سلامت پوست و مو

یکی دیگر از علائم بارداری پسر در ماه‌های اول توجه به سلامت پوست و مو است. پوست تیره و دارای آکنه یکی از نشانه‌های فرزند دختر است. درصورتی‌که مادران دارای فرزند پسر پوستی روشن‌تر و بدون آکنه‌ دارند.

طبق مطالعات انجام شده حدود ۹۰ درصد از خانم‌های باردار در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی دچار ، آکنه یا کدر شدن پوست خواهند شد. این موضوع امری طبیعی است اما داشتن پوستی کم آکنه و ریزش مو کم را می‌توان به‌عنوان علائم بارداری پسر دانست.

 • نوسانات خلقی

طبق افسانه‌ها خانم‌هایی که جنین پسر دارند تغییراتی در خلق و خوی خود احساس نخواهند کرد. درصورتی‌که مطالعات بر این باورند که استرس‌های فیزیکی، خستگی، تغییرات هورمونی و سایر عوامل منجر به تغییرات خلق‌وخو خواهند شد و این موضوع ارتباطی به جنسیت جنین ندارد.

 • ضربان قلب جنین

قلب دلبند شما در هفته ششم بارداری شروع به تپیدن خواهد کرد. سونوگرافی که در این زمان انجام می‌شود می‌تواند علائم بارداری پسر در ماه اول بارداری را مشخص کند. اگر به تعداد ضربان فرزندتان توجه کنید تا حدی امکان تشخیص جنسیت جنین برای‌تان ممکن خواهد بود.

به‌طور متوسط ضربان قلب جنین بین ۱۴۰ تا ۱۷۰ بار تپش در دقیقه است. افسانه‌ها بر این باورند که ضربان زیر ۱۴۰ علائم پسر بودن جنین است و ضربان بالای ۱۴۰ خبر از دختر بودن جنین خواهد داشت.

 • شکل بینی

گشاد شدن پره‌های بینی به گفته قدیمی‌ترها می‌تواند نشانه داشتن جنین پسر باشد.

 • برآمدگی شکم مادر

مادرانی که شکم برآمده و رو به بالایی دارند فرزندشان دختر خواهد بود. درصورتی‌که شکم روبه پایین و افتاده از علائم بارداری پسر است.

مطالعات نشان می‌دهد که شکل ظاهری شکم مادر به اندازه و موقعیت جنین او بستگی دارد. جنین سبک‌وزن که پشت او با پشت مادر در یک راستا است، باعث می‌شود که مادر شکمی صاف و کوچک‌تر داشته باشد.

 • رنگ ادرار

برخی افراد بر این باورند که اگر رنگ ادرار خانم باردار تیره است این خود علائم پسر بودن جنین خواهد بود.

 • سرد بودن پاها

اگر در قسمت مچ، کف و انگشتان پاهایتان احساس سرما می‌کنید و تلاش‌های متعدد شما برای گرم کردن پاهایتان موقتی هستند، تبریک می‌گوییم طبق باور گذشتگان جنین شما پسر خواهد بود .

 • سرعت رشد موها

سرعت بالای رشد مو می‌تواند یکی از علائم پسر بودن جنین شما باشد.

 • خشکی پوست

اگر بیش از گذشته احساس می‌کنید که پوست بدن به‌خصوص دست‌هایتان خشک می‌شود و نیازتان به مرطوب کننده‌ها بیشتر از قبل است. به گفته اجدادمان شما یک فرزند پسر به دنیا خواهید آورد.

 • نحوه خوابیدن

خیلی‌ها بر این باورند که مادران دارای جنین پسر عمدتاً روی پهلو چپ می‌خوابند و اگر خانم بارداری بیشتر به پهلو راست بخوابد، نشان از فرزند دختر دارد.

 • تغییرات اندازه پستان‌ها

به‌طورکلی در دوران حاملگی اندازه سینه‌ها تغییر کرده و بزرگ‌تر می‌شود اما یکی از علائم بارداری پسر بزرگ‌تر بودن سینه راست مادر نسبت به سینه چپ اوست.

 • سردرد

داشتن سردرد از دیگر علائم پسر بودن جنین شما است. عموماً مادرانی که فرزند پسر دارند در دوران بارداری سردرد را تجربه خواهند کرد.

 • افزایش وزن

اگر بارداری سالم و کم خطری را تجربه می‌کنید بدون شک افزایش وزن خواهید داشت. چراکه این موضوع امری کاملاً طبیعی و پیش‌بینی‌شده است؛ اما گذشتگان معتقدند که مادران دارای جنین پسر تغییرات وزنی‌شان بیشتر در قسمت شکم مشهود است. درصورتی‌که مادران دارای جنین دختر افزایش وزن‌شان در تمامی قسمت‌های بدنشان پخش خواهد شد.

 • میل به مصرف پروتئین

اگر تمایل شما به مصرف غذاهایی با پروتئین بالا است به‌احتمال زیاد شما یک فرزند پسر در راه دارید.

 • لکه بینی

عموماً مادرانی که حامل جنین پسر هستند در دوران بارداری لکه بینی محدودی خواهند داشت. البته توجه داشته باشید که این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از سقط و اتمام بارداری شما باشد؛ بنابراین در صورت مشاهده این علامت با پزشک متخصص خود ارتباط بگیرید.

 • نفس‌تنگی

یکی دیگر از علائم بارداری پسر تنگی نفس در دوران بارداری است. مادرانی که طی حاملگی خود با این عارضه کم‌وبیش روبه رو می‌شوند به‌احتمال زیاد پسردار خواهند شد.

راه‌های دقیق و اثبات‌شده تعیین جنسیت

تاکنون ۱۸ علائم بارداری پسر را با توجه به باورهای موجود وارسی کردیم. دانستیم که برخی از این نشانه‌ها پایه و اساس علمی ندارند و تنها بر اساس تجربه‌های مشابه شناسایی شده‌اند؛ اما ۴ راه برای تشخیص جنسیت جنین در هفته‌های ابتدایی بارداری وجود دارد که با اطمینان بسیار بالایی جنسیت فرزند شما را مشخص می‌کند. برای مطالعه لیست تمامی اینجا کلیک کنید. همانند:

1.    آزمایش خون

عمدتاً مادرانی که سن بالای 35 سال دارند برای اطمینان از سلامت جنین‌شان، باید اقدام به آزمایش تشخیص مشکلات کروموزوم کنند. شواهد و علائمی که در این آزمایش ثبت می‌شود تا حد زیادی جنسیت فرزند شما را تشخیص می‌دهد.

عموماً این آزمایش در هفته دهم بارداری انجام خواهد شد. نشانه‌های موجود در این مؤلفه یکی از علائم پسر بودن جنین شما است.

2.    آمنیوسنتز

جنین تا زمان تولد در میان مایعی به نام آمنیوتیک غوطه‌ور است. هفته ۱۵ بارداری پزشکان با وارد یک سوزن بسیار نازک به داخل رحم و برداشتن مقداری از مایع آمنیوتیک آزمایشاتی را برای تشخیص ناهنجاری‌های جنین، عفونت و جنسیت جنین انجام می‌دهند.

در این آزمایش خطر از دست دادن جنین یا اتمام بارداری وجود دارد. در نتیجه تشخیص پزشک برای انجام این آزمایش الزامی است.

3.    نمونه‌برداری از پرزهای کوریونی (CVS)

این آزمایش نیز به کمک یک سوزن نازک انجام می‌شود که در جهت بازیابی جفت انجام خواهد شد. پزشکان از این آزمایش برای تشخیص سندروم دوان یا ناهنجاری‌های ژنتیکی استفاده می‌کنند اما امکان تشخیص جنسیت نیز در آن وجود دارد.

CVS را می‌توان در هفته دهم بارداری انجام داد. این روش نیز مانند آزمایش آمنیوسنتز یک روش خطرناک است و باید طبق صلاحدید پزشک برای برخی مادران تجویز شود.

4.    سونوگرافی

بین هفته ۱۸ تا ۲۰ اندام تناسلی فرزند شما تا حد زیادی پدیدار خواهد شد. تشخیص جنسیت در این بازه زمانی تا حد زیادی امکان‌پذیر خواهد بود. سونوگرافی یک روش غیرتهاجمی و کم‌خطر برای تعیین جنسیت خواهد بود .

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد " علائم بارداری پسر در ماه اول و علائم لقاح موفق جنین پسر در هفته ششم" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با " علائم بارداری پسر در ماه اول و علائم لقاح موفق جنین پسر در هفته ششم"، کلیک کنید.