عمار حکیم: حمایت از فلسطین امری واجب است

عمار حکیم: حمایت از فلسطین امری واجب است

رهبر جریان حکمت ملی عراق در خطبه های نماز عید قربان در بغداد تاکید کرد حمایت از فلسطین واجب است و محکومیت زبانی در برابر گستاخی های رژیم صهیونیستی فایده ای ندارد.

به گزارش ایرامکس، سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق ضمن تاکید بر اهمیت تعیین تکلیف منصب ریاست مجلس نمایندگان عراق خاطرنشان کرد: این منصب مهم نباید به علت اختلافات سیاسی گروه های مشخصی خالی بماند. از آغاز کار به صراحت تاکید کردیم که تکلیف این منصب باید با توافق برادران و شرکایمان و به دور از رقابت های درونی مجلس تعیین شود.

وی در ادامه افزود: خالی ماندن این منصب به روند سیاسی دموکراتیک و قواعد ثبات سیاسی در کشور که بر اهمیت حفاظت از آنها تاکید داریم، آسیب می زند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق از همه نیروهای سیاسی خواست که تکلیف این پرونده ملی را بر اساس سازوکارهای قانونی و شراکت ملی تعیین کنند و اجازه ندهند که آن به عامل نزاع و اختلاف میان یک طیف تبدیل شود.

حکیم با قدردانی از تلاش های نخست وزیر و دولت وی، اظهار داشت: معتقدیم که دولت نیازمند حمایت اجتماعی و سیاسی بیشتر است، همه ما در یک مرکب سواریم و یک سرنوشت داریم.

وی در ادامه تاکید کرد که مساله فلسطین همچنان مساله اصلی وجدان امت عربی و اسلامی و همه ملت های آزاد جهان است و خواهد ماند.

حکیم اظهار کرد: اکتفا به محکومیت لسانی در برابر منطق گستاخی و زیر پا نهادن همه قوانین بین المللی و انسانی توسط رژیم صهیونیستی، فایده ای ندارد و این چیزی است که جهان هرچند با تاخیر در حال فهمیدن آن است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق گفت: بر عراق واجب است که در حمایت از این مساله عادلانه و مشروع نقش پیشگام خود را بازیابد و عامل موثر و بیدارکننده وجدان های امت عربی و اسلامی در قبال مساله فلسطین باشد. ما امکانات و ابزارهای بسیاری برای حمایت از مساله فلسطین در اختیار داریم و همگی در برابر خداوند و تاریخ و نسل های آینده در قبال آنچه در فلسطین عزیز می گذرد، مسوولیم.

وی با اشاره به پیشرفت چشمگیر در روابط و همکاری های اقتصادی و امنیتی در منطقه عربی و اسلامی اظهار داشت: این امر باعث می شود که بیش از هر زمان در پی تبدیل این روابط به نقشه و برنامه های راهبردی برآییم و برای بازگشت این منطقه سرشار از ثروت و دارای اهمیت تاریخی و عمق راهبردی به اقتدار و جایگاه پیشگامش در سطح جهان تلاش کنیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد: منافع ملت ها و امنیت کشورها و شکوفایی منطقه مان همگی مشروط به وحدت و هم بستگی ما و پشت سر گذاشتن اختلافات دیروز است.

حکیم در پایان خاطرنشان کرد: فرصت ها و عوامل سازنده ای که در اختیار داریم بسیار بیشتر از هر تهدید یا چالشی است که در ادامه مسیرمان با آن مواجه می شویم و از یاد نبریم که سرنوشتی یکسان داریم و آینده نسل هایمان یکپارچگی ملت ها در مسیر هدف واحد را ایجاب می کند. هدفی که چیزی جز سازندگی و ثبات و شکوفایی نیست.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عمار حکیم: حمایت از فلسطین امری واجب است" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عمار حکیم: حمایت از فلسطین امری واجب است"، کلیک کنید.