عکس| «جاسوس پاکستانی» سفارت هند در مسکو دستگیر شد

آفتاب نیوز :

«ساتندرا سیوال» که برای سفارت هند در روسیه کار می کرد در شهر «میروت» ایالت اوتارپرادش واقع در شمال هند دستگیر شد.

یگان ضد تروریسم ایالت اوتارپرادش اعلام کرد این فرد به دست داشتن در فعالیت های ضد هند مظنون است که شامل به اشتراک گذاری اطلاعات محرمانه با آژانس اطلاعات پاکستان می شود.

مقام های هند یکسری اطلاعات دریافت کرده اند که در آن کارمندان آژانس اطلاعات پاکستان، کارمندان وزارت خارجه هند را با مشوق های مالی فریب می دهند تا از آن ها اسناد و اطلاعات را درباره ارتش هند دریافت کنند. سیوال از 2021 برای سفارت هند در مسکو کار می کرد.

پلیس هند در بیانیه ای اعلام کرد: یگان ضد تروریسم هند با استفاده از این اطلاعات و همچنین شنود و رهگیری الکترونیکی و جمع آوری شواهد متوجه شد که ساتندرا سیوال با اطلاعات پاکستان همکاری می کند.

گفته می شود سیوال اطلاعات محرمانه ارتش و فعالیت های نظامی را در ازای دریافت پول در اختیار پاکستان قرار داده است.

پلیس گفت: مظنون پس از اینکه پاسخ قانع کننده ای در مورد اطلاعات ارسالی خود ارایه نکرد، دستگیر شد، اما بعدا در بازجویی های بیشتر به جرم خود اعتراف کرده است.

از وی همچنین دو دستگاه موبایل، اسناد و اوراق هویتی و 600 روپیه ضبط شد.

وزارت خارجه هند نیز اعلام کرد که از دستگیری این فرد مطلع است و به مقام ها در این مورد کمک می کند.

سال گذشته میلادی نیز یک مرد پاکستانی که به عنوان شهروند به مدت 17 سال در هند ساکن بود، به اتهام جاسوسی دستگیر شد.

عکس| «جاسوس پاکستانی» سفارت هند در مسکو دستگیر شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عکس| «جاسوس پاکستانی» سفارت هند در مسکو دستگیر شد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عکس| «جاسوس پاکستانی» سفارت هند در مسکو دستگیر شد"، کلیک کنید.