فاز نخست تونل زیرزمینی ایستگاه راه آهن تهران افتتاح شد

فاز نخست تونل زیرزمینی ایستگاه راه آهن تهران افتتاح شد

فاز نخست تونل زیرزمینی ایستگاه راه آهن تهران با حضور مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

به گزارش ایرامکس، فاز نخست تونل زیرزمینی ایستگاه راه آهن تهران با حضور سید میعاد صالحی – معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران – افتتاح شد.

عملیات احداث تونل زیرزمینی که در عمق بیش از هشت متر از زیر خطوط ایستگاه راه آهن تهران حفر شده است و دسترسی خطوط و سکوهای مختلف ایستگاه را به سالن مربوط به قطارهای حومه ای و مترو فراهم می کند، از سال 1397 متوقف شده بود و پس از حدود سه سال، مجددا از سال 1400 فعال شد و فاز نخست آن با پیگیری های انجام شده و تخصیص منابع در دولت سیزدهم به بهره برداری رسیده است.

تسهیل عبور و مرور و افزایش رفاه هموطنان استفاده کننده از قطارهای حومه ای، کاهش ازدحام، اتصال مستقیم قطارهای حومه ای به مترو، افزایش خطوط قبول و اعزام حومه ای از یک به دو خط و جلوگیری از واگذاری قطار به خط مسدود از مهمترین مزیت های این پروژه است.

شایان ذکر است که ارزش روز این فاز از پروژه، برابر با 400 میلیارد تومان است.

پایان خبر ایرامکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فاز نخست تونل زیرزمینی ایستگاه راه آهن تهران افتتاح شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فاز نخست تونل زیرزمینی ایستگاه راه آهن تهران افتتاح شد"، کلیک کنید.